Jan Pamuła. Continuum

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 11 czerwca 2021, 18:00 - sobota, 11 września 2021

Wystawa Laureata Grand Prix d’Honneur Międzynarodowego Treinnale Grafiki w Krakowie 2021 w sposób przekrojowy prezentuje twórczość jednego z najwybitniejszych polskich grafików niemal od zawsze związanego z Krakowem. Jan Pamuła należy do ścisłego grona prekursorów grafiki cyfrowej, między innymi za sprawą eksperymentów podjętych pod koniec lat 70. XX wieku we współpracy z Laboratorium Cyfrowym działającym przy Centre Georges Pompidou w Paryżu. Konsekwentnie stosowany przez Jana Pamułę język abstrakcji, zyskuje w jego pracach zarówno wymiar liryczny, jak i medytacyjny. Głęboki namysł nad kompozycją będącą w przypadku prac Jana Pamuły formą odwzorowywania zarówno rzeczywistości zewnętrznej, jak i wewnętrznych emocji, skutkuje spójnym oeuvre, w obrębie którego najlepsze wzorce klasycznej abstrakcji spotykają się z działaniami w sferze obrazu cyfrowego, które otwierają go na ruch i przepływ.

Ekspozycja obejmuje przegląd 50 lat twórczości Artysty. W prezentacji ujęte zostały litografie z lat 60. XX wieku, grafiki cyfrowe, light-boxy, animacje graficzne oraz najnowsze prace interdyscyplinarne.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<