Wodecki Twist: Dialogi (online)

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 4 czerwca 2021, 21:00

Wodecki Twist: Dialogi – wracamy do szalonych lat 70.!

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zapraszają na tegoroczną edycję festiwalu Wodecki Twist. Ale takiego twista jeszcze nigdy nie było! Oto energia najbarwniejszej epoki w historii rozrywki, ale też jazz, brzmienia elektroniczne oraz sam Zbigniew Wodecki w zupełnie nowej, zaskakującej odsłonie. Ten niepowtarzalny koncert będzie można oglądać na żywo!

4. edycja festiwalu, realizowana po raz kolejny w wymagających dla kultury czasach, nawiązuje bezpośrednio do lat 70. – jednego z najbardziej inspirujących, bogatych i szalonych czasów dla muzyki, designu, mody i ludzi. Zbigniew Wodecki nie tylko zadebiutował wtedy na polskiej estradzie, ale też chętnie eksperymentował, sięgał po różne style i gatunki. Wtedy właśnie rodzi się płyta „1976”, która – choć on tego mógł przewidzieć – dostanie drugie życie po blisko 40 latach.

Do tego okresu i do tego Zbigniewa Wodeckiego wracamy w towarzystwie najwspanialszych polskich wokalistów i muzyków. Ten pomysł jest odważny, ale i fascynujący dla każdego, kto wyruszy z nami w tę podróż – przyznaje dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs. Nie udało nam się zagrać tradycyjnej gali, ale uda się pokazać inną, niezwykle utalentowaną i charyzmatyczną, jak zawsze, twarz Zbigniewa Wodeckiego. Co tworzył między szkołą, koncertami w orkiestrze radiowej, występami z Anawą czy Ewą Demarczyk? Jazz! Ale też swoje ikoniczne, największe przeboje, jak „Zacznij od Bacha” czy „Opowiadaj mi tak”. Pokażemy niesamowity kolaż muzyki lat 70., połączonej ze współczesnymi aranżacjami znakomitych muzyków, a nawet w dialogu z dzisiejszą muzyką elektroniczną!

4 czerwca w magnetycznej scenerii – na ostatnim piętrze najwyższego budynku Krakowa, czyli UNITY CENTRE / UNITY TOWER – zaprezentujemy publiczności kolaż archiwalnych nagrań, współczesnych aranżacji jazzowych i uwielbianych piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność będzie mogła oglądać wydarzenie na żywo w sieci oraz na telebimie przy Forum Przestrzenie.

W tym najoryginalniejszym muzycznym twiście tego lata udział wezmą:

  • Hanna Banaszak
  • Kayah
  • Mrozu
  • Baasch
  • Henryk Miśkiewicz
  • Marek Napiórkowski
  • Michał Tokaj
  • Michał Barański
  • Paweł Dobrowolski

Gość specjalny: Zbigniew Wodecki z archiwalnych nagrań audio-video.

To odważny repertuar i ekstrawaganckie miejsce. Na dachach Krakowa zabrzmią najpiękniejsze przeboje i wystąpią cudowni artyści. Nazwaliśmy to wydarzenie po prostu: Dialogi. Dialogi muzyczne, pokoleniowe, ponadczasowe i najwyższej jakości – mówi Kasia Wodecka-Stubbs.

Wcześniej – 4 czerwca w samo południe – przypomnimy, jak fantastyczne polskie chóry śpiewają Zbigniewa Wodeckiego. Z wielką nadzieją, że za rok będziemy mogli się już spotkać w dużym gronie na krakowskim rynku!

4. WODECKI TWIST: DIALOGI
4 czerwca 2021
UNITY CENTRE / UNITY Tower
Kraków
godz. 21.00

Uwaga: Koncert transmitowany będzie na kanale YouTube Wodecki Twist Festiwal oraz na platformie PLAY KRAKÓW. Transmisja live na telebimie przy Forum Przestrzenie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<