Otello

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Prapremiera Otella w mediolańskiej La Scali w 1887 roku to spektakularny comeback Giuseppe Verdiego na scenę – wracał na nią po 16 latach przerwy. Kiedy publiczność epoki romantyzmu (a wraz z nią sam kompozytor!) była już przekonana, że 74-letni wówczas artysta po sukcesie Aidy z 1871 roku osiadł na laurach, ten zaskoczył wszystkich niezwykle oryginalną, odważną i nowatorską formą oraz bogactwem wrażeń. W operowym Otellu znane z dramatu Szekspira wielkie emocje – ognista miłość, chorobliwa zazdrość, żądza władzy i obsesja zemsty – stają się jeszcze intensywniejsze, a ich zapowiedzią jest szalejąca w uwerturze burza. 
Opowieść o niebezpiecznych namiętnościach tytułowego dowódcy weneckiej armii, daremnych próbach Desdemony, by udowodnić swoją niewinność, i intrygach knutych przez podstępnego Jagona zobaczymy spektaklu Opery Krakowskiej, nad którym czuwają Tomasz Tokarczyk (kierownik muzyczny) i Laco Adamik (reżyseria).

Otello Giuseppe Verdi
Reżyseria: Laco Adamik
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Tokarczyk
Premiera: 11.12.2020

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow