Teatr Barakah: Inni ludzie

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zagubieni w języku

Wydana w 2018 roku powieść Doroty Masłowskiej Inni ludzie z miejsca zaczęła cieszyć się zainteresowaniem twórców teatralnych. Nic dziwnego: w tym misternym połączeniu poematu i rytmicznej prozy najciekawsze dzieje się nie w warstwie fabularnej, a językowej. Teraz prozę Masłowskiej bierze na warsztat reżyser teatralny Maciej Gorczyński. Banalna i przez to przejmująca historia dwudniowego romansu dresiarza marzącego o karierze muzyka hiphopowego i przeżywającej małżeński kryzys przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej jest pretekstem do ukazania ich języka: brutalnego, kalekiego, pełnego niechęci i uprzedzeń, uniemożliwiającego im nawiązanie autentycznej relacji. Wszystko to składa się na brutalną opowieść o samotności i zagubieniu w „smogu i języku”. Innych ludzi w adaptacji teatralnej Macieja Gorczyńskiego zobaczymy premierowo 10 lipca w Teatrze Barakah.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

reżyseria: Maciej Gorczyński
muzyka: CUKRY
scenografia: Iwona Bandzarewicz
dźwięk: Piotr Korzeniak
obsada: Monika Kufel, Ana Nowicka, Piotr Mateusz Wach, Paweł Wolsztyński oraz zespół Cukry w składzie:  Lena Witkowska, Karolina Głogowska, Agnieszka Kocińska

10 lipca 2020

Udostępnij

Więcej

  • 60/40 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow