XX Podgórskie Wschody Słońca

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 21 czerwca 2022, 04:15

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza już po raz dwudziesty na Podgórskie Wschody Słońca!
Wszyscy obdarzeni wyobraźnią, pragnieniem niekonwencjonalnego spędzania czasu o niekonwencjonalnych porach, miłośnicy „nowych tradycji”, tajemniczych legend, romantycy, tudzież szaleńcy znajdą swoje miejsce i pokrewne dusze na kopcu Krakusa, wspólne sprawdzając, czy prawdziwa jest legenda o pewnym wschodzie słońca.
We wtorek 21 czerwca mniej więcej ok. 4.30 stanie się zadość słynnej podgórskiej legendzie o słońcu i dwóch kopcach. Bo w legendzie stoi, iż tego właśnie dnia, stojąc na kopcu Krakusa, zobaczymy słońce wschodzące dokładnie nad kopcem Wandy. Zaś gdy wieczorem tego dnia podczas zachodu słońca staniemy na kopcu Wandy – zobaczymy słońce zachodzące za kopcem Krakusa.
Podanie to ma potwierdzać tezę, że te właśnie dwa kopce są celtyckimi znakami solarnymi. Stowarzyszenie PODGORZE.PL wraz z liczną świtą Podgórzan i nie tylko już po raz piętnasty sprawdza prawdziwość tego podania. Jak dotąd – z różnym skutkiem ;-)
Pora jest szalona, ale warto zobaczyć, jak słońce po cichutku, bezszelestnie rozświetla świat swoimi promieniami i budzi uśpionych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<