W mieście o mieście – Kino Plenerowe

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Podczas wakacji Kraków zmienia się nie tylko w znakomite miejsce do wypoczynku, ale również poznawania kultury. Co więcej – nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć jedno z drugim i odpoczywając na wygodnym leżaku, z piwem w ręku delektować się kinematografią na najwyższym poziomie. Szansa na to nadarzy się już 6 lipca, kiedy to rozpocznie się w naszym mieście kino plenerowe w ramach filmowiska, organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości we współpracy z Samo Ż.

Temat przewodni – smart city oraz wpływ ludzi na miasta i miast na ludzi.

Co obejrzymy w ramach kina plenerowego?
Pierwszy seans już 6 lipca 2017. Obejrzymy wtedy Świątynie Kultury. To w zasadzie miniserial, składający się z 6 odcinków, stworzonych przez 6 różnych reżyserów. Każdy z nich to odrębne dzieło, opowiadające o jednej ikonicznej europejskiej budowli, przedstawionej w sposób charakterystyczny dla danego twórcy. Gwarantuje to widzowi oryginalne i niebanalne spojrzenie na współczesną architekturę, jej wpływu na miasta i ich mieszkańców.

20 lipca Jesper Wechtmeister w swoim obrazie Mikrotopia przyjrzy się bliżej idei mobilnych domów, będących być może odpowiedzią na problem przeludniającej się planety. Jak wyobrażasz sobie życie w mini-domu, z którym można podróżować wszędzie tam, gdzie tylko ma się na ochotę?

3 sierpnia seans będą miały Megamiasta Michaela Glawoggera – 12 opowieści przedstawiających tę smutną i brudną stronę miejskiego życia. Zastanawiasz się w jaki sposób żyją i próbują przetrwać w wielkomiejskiej dżungli nędzarze, uliczni handlarze, młodociani narkomani czy prostytutki? Tutaj znajdziesz odpowiedź – na przykładzie tych największych metropolii świata.

10 i 17 sierpnia, kolejno w Syndromie weneckim Andreasa Pichlera i Sfabrykowanym krajobrazie Jennifer Baichwal dowiemy się jak destrukcyjna dla miast może być turystyka i jak człowiek może wpłynąć na krajobraz oraz kształt swojej planety. Bez jednoznacznych osądów, dzięki czemu każde z nas samodzielnie będzie mogło pokusić się o chwilę refleksji.

Ostatni seans będzie miał miejsce 24 sierpnia i zachęci z całą pewnością wszystkich miłośników przemieszczania się rowerem. Rowery kontra samochody Fredrika Gerttena to bowiem obraz przedstawiający problematykę przemysłu samochodowego i jego wpływu na krajobraz miast. Czy możliwe jest, by to jednoślady stały się kiedyś trwałym zastępstwem dla pojazdów mechanicznych?

A po kinie zawsze można pójść potańczyć.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<