Październikowe labirynty

2 października 2019

Zaczynamy od muzyki najnowszej i alternatywnej – od Sacrum Profanum po Unsound – by w środku miesiąca stopniowo przerzucić się na literaturę: Noc Poezji, Festiwal Conrada i Targi Książki, wręczenie Nagrody Conrada… taka kulminacja wydarzeń najlepiej pokazuje Kraków jako Miasto Literatury UNESCO. Październik to także festiwale bardziej tradycyjnie pojmowanych nut – klasyczne (Krakowska Jesień Muzyczna czy Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny), te poświęcone tradycji wspólnego śpiewania (7xGospel) i piosence poetyckiej (Studencki Festiwal Piosenki i Grechuta Festival), aż po święto muzyki improwizowanej w postaci Krakowskiej Jesieni Jazzowej. W prawdziwym labiryncie koncertów znajdziemy też zarówno monumentalne produkcje w Tauron Arenie Kraków („Preisner’s Music”!), jak i oryginalny projekt Mary Komasy w ICE Kraków oraz kameralny, a przy tym elektryzujący występ Richarda Bony i Alfredo Rodrígueza w Muzeum Manggha.

Październik po raz kolejny osładza nam nadejście jesieni, utrwalając przy tym swój wizerunek jednego z najbogatszych kulturalnie miesięcy w roku. To przecież również czas sztuki współczesnej – MOCAK otwiera nowe wystawy, prezentując m.in. nietypowe spojrzenie na wojnę, z kolei na syntezę nowych technologii z artystyczną wizją stawia festiwal sztuki cyfrowej Patchlab, a instalacja „Przybywający / Incoming” Richarda Mosse’a w Bunkrze Sztuki ma stanowić merytoryczny komentarz i pomost między festiwalami Sacrum Profanum i Unsound.

Wchodzimy!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

 

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<