Smak sierpnia

1 sierpnia 2019

Kraków jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej, a sierpień w naszym kalendarzu wyrasta na miesiąc najbardziej… apetyczny – smakowite aromaty wypełniające miasto potwierdzają jego kulinarną renomę. Festiwal Pierogów, Krakowski Piknik (a właściwie pikniki odbywające się naprzemiennie w parkach Krakowskim i Bednarskiego), Targi Sztuki Ludowej czy Święto Plonów – będziemy mogli nie tylko skosztować tradycyjnych polskich przysmaków, ale też wziąć udział w warsztatach kulinarnych czy piekarniczych oraz programie pełnym koncertów, prezentacji, artystycznych spotkań.

Festiwale Muzyka w Starym Krakowie i Musica Divina, „Wawel o zmierzchu” i Ars Cameralis, monumentalne dźwięki organów od bazyliki Mariackiej po Tyniec – sierpniowe wydarzenia przynoszą nam bogaty wybór koncertów muzyki zarówno klasycznej, jak i popularnej. Tę ostatnią zapewnią nam Kraków Live Festival i Czeluść Festiwal, ale też plenerowy finał znanej w całej Polsce od dziesięcioleci akcji Lato z Radiem. Nie zapominajmy o jubileuszu 70-lecia Nowej Huty – w tegoroczne obchody wpisano zarówno „Galę operetkową” w alei Róż, jak i bogaty program Bulwar[t]u Sztuki. Jeśli natomiast kusi nas wyjazd z Krakowa, czekają Kromer Biecz Festival i zachwycający folkowym transem Pannonica Festival. Lato się kończy – i tym bardziej warto zapisać w pamięci wszystkie smaki sierpnia…

Próbujmy!

 

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<