Znamy finalistów 48. Konkursu Jazz Juniors

25 czerwca 2024

Cztery zespoły z Polski i dwa z Niemiec zostały zakwalifikowane do 48. edycji Konkursu Jazz Juniors. Młodych artystów podziwiać będziemy podczas finałowych przesłuchań konkursowych 30 września w krakowskiej Cricotece, w ramach festiwalu Kraków Jazz Week. Zgłoszenia młodych muzyków i zespołów z różnych stron świata oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Nilsa Pettera Molvaera – norweskiego trębacza i twórcy jazzowego, który od tego roku sprawuje funkcję dyrektora artystycznego Jazz Juniors przez kolejne pięć lat.

W składzie jury towarzyszyła mu norweska trębaczka Hilde Marie Holsen oraz pochodząca z Belgii wokalistka i producentka Lynn Cassiers. I to właśnie ich decyzją w finałowych przesłuchaniach Konkursu Jazz Juniors zagrają:

  • Adam Baran & Helicopets (Polska),
  • Blu/Bry (Polska),
  • Cyryl Lewczuk Quartet (Polska),
  • Reboot The Mood (Niemcy),
  • Vincent Meissner Trio (Niemcy),
  • Zbigniew Chojnacki (Polska).

Wybrane przez jurorów sześć zespołów usłyszymy na żywo w Krakowie 30 września. Przesłuchania konkursowe Jazz Juniors odbywać się będą podobnie jak w ubiegłych latach w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, pod marką parasolową festiwalu Kraków Jazz Week, łączącą w tym roku dwa międzynarodowe konkursy: Seifert Competition oraz Jazz Juniors.

Na zwycięzców, jak co roku, czekać będzie wiele nagród i wyróżnień, w tym te przyznawane przez Radę Partnerów Międzynarodowych. Zmaganiom finalistów przysłuchiwać się bowiem będzie grono międzynarodowych partnerów i gości – przedstawicieli zagranicznych festiwali czy oficyn wydawniczych, którzy jak co roku oferują młodym muzykom zaproszenia na prestiżowe koncerty i festiwale.

Źródło: materiały organizatora

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<