Pobierz letni "Kraków Culture"

22 czerwca 2023

Lato w Krakowie to feeria niezwykłych obrazów, słów i brzmień: wędrujemy w światy Miłosza i Szymborskiej, chłoniemy muzykę, ruszamy w zieleń, pod słoneczne niebo i nad wodę. Zgłębiamy skarby dziedzictwa – a to wszystko z nowym numerem „Kraków Culture”!

„Zależy mi na tym, żeby główny akcent obchodów był położony na to, co uważam za najważniejsze, czyli na publikację Wierszy wszystkich, na spotkania i rozmowy wokół tej ważnej książki ” – o obchodach setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej mówi Michał Rusinek.

W kilkunastu lokalizacjach w stolicy Małopolski i jej okolicach odbędzie się 130 koncertów, wystąpi 500 artystów z Polski i zagranicy, a organizatorzy szacują, że wysłucha ich 50 tysięcy odbiorców. Nie trzeba jednak być statystykiem, żeby poczuć magię Summer Jazz Festival Kraków!

Festiwal Miłosza pragnie w tej edycji upamiętnić Adama Zagajewskiego i podkreślić rolę poezji w trudnych czasach. Mira Rosenthal i ariel rosé, dwoje byłych studentów poety, podzieliło się refleksjami na temat jego osoby i twórczości.

Wszystko to i jeszcze więcej w najnowszym „Kraków Culture” dostępnym już teraz w wersji cyfrowej na https://krakowculture.pl/kwartalnik, a z początkiem lipca także w wersji drukowanej w punktaach InfoKraków.

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<