Juwenalia Krakow(s)kie 2023: muzyka i sport w czterech strefach

2 maja 2023

Powraca największe święto studentów w Małopolsce – Juwenalia Krako(w)skie 2023! Między 16 a 21 maja w aż czterech strefach będzie czekać na Was mnóstwo atrakcji i koncertów!

STREFA PLAŻA

Strefa Plaża to cztery dni koncertowych emocji w dniach 17–20 maja. Strefa znajduje się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH.

Plaża 17.05
Tribbs, Kizo, PlanBe

Koncertowe otwarcie Juwenaliów nie mogłoby odbyć się gdzie indziej, niż w Strefie Plaża! Tradycyjnie rozpocznie się od rapowych klimatów, a wystąpią między innymi PlanBe czy podbijający listy przebojów Kizo. Nie zabraknie również Tribbsa, który tym razem, po zeszłorocznym debiucie na juwenaliowej scenie, zagra swój cały set!

Plaża 18.05
Ralph Kaminski, Zalewski, Piotr Zioła

Czwartek w Strefie Plaża pokaże, że na polskiej scenie muzycznej rządzą Panowie! Piotr Zioła po premierze najnowszego krążka „Wariat” powraca w wielkim stylu. Zalewski swoim ognistym występem rodem z Męskiego Grania rozgrzeje krakowską publiczność do czerwoności, a na swój bal zaprosi Was nikt inny jak Ralph Kaminski!

Plaża 19.05
Bracia Figo Fagot, Skytech & SI US PLAU, Guzior

Impreza w Strefie Plaża będzie trwać do samego rana! Począwszy od pastiszowego klimatu, który zgotują nam Bracia Figo Fagot, poprzez rapowe hity Guziora, a skończywszy na największej dyskotece w Krakowie wraz ze Skytechem & SI US PLAU.

Plaża 20.05
Lady Pank, Nocny Kochanek, Myslovitz

Koncerty w Strefie Plaża zakończą się legendarnie. Swoje ponadczasowe hity zagra grupa Myslovitz. Nocny Kochanek powróci na Juwenalia i wjedzie na scenę niczym koń na białym rycerzu! Nie może również zabraknąć legendy polskiej sceny muzycznej, która zawsze będzie tam gdzie ty – Lady Pank!

STREFA ŻACZEK

Strefa Żaczek znajduje się przy ulicy 3 Maja obok wszystkim dobrze znanych Błoni Krakowskich. W dniach 18–21 maja tam również przeżyjemy koncertowe emocje!

Żaczek 18.05
Brodka, Mery Spolsky, Ania Leon

Pierwszy dzień koncertów w Strefie Żaczek pokaże drugą stronę medalu. To właśnie tam rządzić będą Panie! Na scenie wystąpi między innymi nominowana do Fryderyków 2023 Ania Leon. Do Królestwa Kobiet dołączy Mery Spolsky ze swoimi techno-popowymi dźwiękami. Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert artystki absolutnej, czyli Brodki!

Żaczek 19.05
Happysad, DŻEM

Największe, ponadczasowe hity opanują piątkowy wieczór w Strefie Żaczek. Swój koncert zagrają twórcy takich przebojów jak „Zanim pójdę” czy „W piwnicy u dziadka”, czyli Happysad. Nie zabraknie również żywej legendy, czyli zespołu Dżem, który na czele z Maciejem Balcarem zabierze Was w podróż swoim Wehikułem Czasu.

Żaczek 20.05
Jan Rapowanie, Chivas, Opał, Blaga

Strefę Żaczek również opanują rapowe klimaty. Na scenie usłyszymy największe hity Chivasa z krążka młody say10 i nie tylko! Skład dopełni Opał, po którego koncercie Pył długo nie opadnie. A w melancholijny klimat wprowadzi Was krakowski raper Blaga. Całą rapową Układankę uzupełni nikt inny, jak Jan Rapowanie.

Żaczek 21.05
Igo, Błażej Król

Juwenalia Krakowskie zakończą się iście popowo! W Strefie Żaczek wystąpią wtedy czołowe postaci polskiej muzyki rozrywkowej, czyli Igo ze swoim najnowszym krążkiem „Igo” oraz Król ze swoim świeżym wydawnictwem „W każdym (polskim) domu”.

STREFA POLIBUDA

Strefa Polibuda w tym roku pierwszy raz w innej lokalizacji – na Kampusie Czyżyny!

Polibuda 20.05
Gibbs, Kukon, Polska Wersja

Strefa Polibuda postawiła na rap! Gibbs wprowadzi nas w swój Piękny Świat, a później Kukon zabierze nas w podróż po swoich największych przebojach. To nie koniec, najlepsze rapowe wyjście dopełni Polska Wersja!

STREFA ZIELONE

Strefa Zielone to najbardziej aktywna strefa Juwe. Oczywiście dlatego, że tworzona jest przez studentów z AWF-u Kraków. To właśnie tutaj odbywać się będą różne konkurencje sportowe.

Plakat

(Kliknij, żeby powiększyć!)

Źródło: materiały organizatora

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<