Nowe wydawnictwa KBF

20 września 2022

Do rąk odbiorców trafił najnowszy numer miesięcznika „Kraków i Świat”, wydawnictwa, nad którym od niedawne pieczę sprawuje KBF. Pod koniec września wielbiciele literatury będą mogli zapoznać się zarówno z nowym numerem kwartalnika „Czas Literatury”, jak i z najważniejszymi wydarzeniami jesiennego sezonu w kwartalniku „Kraków Culture”. Nowym wydaniom towarzyszyć będzie pasmo spotkań w Pałacu Potockich.

Jednym z bohaterów najnowszego numeru miesięcznika „Kraków i Świat” jest Andrzej Mleczko, który otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Twórcy magazynu poświęcili też dużo miejsca postaci Krzysztofa Globisza i jego powrotu po ciężkiej chorobie na ekran kinowy. To wszystko przy okazji Prawdziwego życia aniołów, filmu na wskroś krakowskiego, powstałego dzięki wsparciu miasta i KBF. A i ekipa twórców jest tutejsza: poza Globiszem możemy tu zobaczyć Annę Dymną i Jerzego Trelę (niestety, w ostatniej roli), a reżyserem jest Artur W. Baron, z którym miesięcznik zamieszcza obszerny wywiad.

Wielbicieli historii zainteresuje materiał „Oddajmy Krakowowi królów”, który opisuje postulat stworzenia Wielkiego Pocztu Wszystkich Władczyń i Władców Polski, a poszukiwacze nowych, kulturalnych doznań zainteresują się tekstem „Potrzebni niepotrzebni” w którym odkryjemy karty prowadzonej wspólnie z innymi miastami akcji, która ma na celu nazwać i docenić kulturę pozornie mniej istotną. Na czytelników będą czekać felietony m.in. Ewy Lipskiej, Ewy Kosińskiej, Jacka Wakara czy Jakuba M. Wiśniewskiego, laureata nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. W numerze znajdziemy również teatralne impresje Pawła Głowackiego czy filmowe opowieści Marii Malatyńskiej.

Pod koniec września ukaże się kolejna publikacja, która niedawno trafiła do rodziny KBF. Dziewiętnasty numer literackiego miesięcznika „Czas Literatury”, wydany po raz pierwszy przez Biuro, zada pytanie o rolę literatury w świecie tyranii, idąc tropem poprzedniego numeru, który rozpoczął rozmowę o sytuacji w Ukrainie i roli artysty. Jaka będzie rola pisarzy i pisarek w świecie wojny, pożogi i niszczenia państwa? Komu służy, a komu powinien służyć twórca?

Magazyny dostępne będę w cenie 10 PLN w miejscach dystrybucji (w krakowskich kioskach Ruchu, salonikach prasowych Kolportera w galeriach handlowych i stacjach paliw, salonikach In Medio, EMPIKu.

W środę 21 września w Pałacu Potockich odbędzie się pierwsze spotkanie z nowego cyklu, w którym podczas comiesięcznych debat redakcje czasopism „Kraków i Świat”, „Czas Literatury” oraz „Krakow Culture” zostaną zaproszone do rozwinięcia wybranych tematów lub idei z danego numeru i zaprezentowania ich w swobodnym, nieszablonowym formacie, czytaj więcej tutaj: [KLIK].

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<