Grudniowe nadzieje

2 grudnia 2020

Rzeczywistość czasu pandemii nie jest łaskawa, również dla miłośników i organizatorów życia kulturalnego. Nie poddajemy się jednak – mimo zamkniętych muzeów, teatrów i sal koncertowych artyści znajdują nowe drogi dotarcia do odbiorców, a bezcenny okazuje się świat wirtualny, gdzie wszyscy możemy się bezpiecznie spotkać. Dzięki platformie PLAY KRAKÓW odbędą się grudniowe festiwale z teatralną Boską Komedią na czele, weźmiemy udział w premierze „Otella” wprost ze sceny Opery Krakowskiej, a także w licznych koncertach, spotkaniach czy warsztatach. Swoje wydarzenia na różny sposób dostępne w internecie ogłaszają kolejne instytucje: warto je śledzić na portalach społecznościowych, wiele zapowiedzi pojawia się z niewielkim wyprzedzeniem. Kultura reaguje na zmiany i nie pozwala odebrać sobie głosu.

Ci zaś z Państwa, którzy chcą naocznie zaznać świąteczno- noworocznego, pełnego nadziei nastroju, mogą wybrać się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema na plenerową wystawę inspirowaną przygodami Alicji w Krainie Czarów, pospacerować szlakiem Wokół Szopki obejmującym w tym roku prawie 40 krakowskich szopek i osnutym tematycznie wokół… literatury, a nawet udać się w sylwestrowy wieczór lub dzień Nowego Roku na oglądanie artystycznych instalacji przygotowanych na tę okazję przez krakowskich twórców. Uwieńczeniem tego spaceru niech stanie się przejście przez ustawioną na Rynku Głównym Bramę Otwartą – wprost w 2021 rok.

Dobrego Nowego Roku!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny „Karnetu”

Karnet 11/2020

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<