Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem. W filozofii księdza Tischnera człowiek zawsze stawiany był na pierwszym miejscu.

Równie ważne były dla niego pojęcia takie jak wolność, ale i radość życia, którą najlepiej wyraża codzienny uśmiech. To właśnie uśmiech, ale i filozoficzna refleksja są kluczowymi elementami niezwykłego spektaklu.

Spektakl na podstawie „Historii filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w reżyserii Artura „Barona” Więcka - autora filmu o księdzu Józefie „Życie w opowieściach” oraz takich hitów jak „Zakochany anioł” i „Anioł w Krakowie” to pełne góralskiego żywiołu, ciepła i humoru przedstawienie, w którym mieszają się wybitny intelekt księdza Tischnera oraz góralska gwara, muzyka i taniec. Na poły realistyczna, na poły fantastyczna opowieść o jednym dniu z życia księdza, którego odwiedzają niezwykli goście…

OSOBY:
JEGOMOŚĆ AUTOR: Krzysztof Globisz/ Piotr Cyrwus/ Krzysztof Pluskota
GOSPODYNI JEGOMOŚCIA AUTORA: Beata Schimscheiner
WAWRZEK - STARY GÓRAL: Jerzy Trela
JĘDREK - GÓRAL W ŚREDNIM WIEKU: Andrzej Róg
JÓZEK - MŁODY GÓRAL: Marcin Zacharzewski
MARYSIA - MŁODA GÓRALKA: Karolina Kominek/ Monika Kępka/ Agnieszka Findysz

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Artur „Baron” Więcek
RUCH SCENICZNY: Janusz Skubaczkowski
DEKORACJE I KOSTIUMY: Maciej Rybicki, Adam Łucki

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<