Pamięć niedokończona

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Pamięć niedokończona. Dziedzictwo żydowskie i Zagłada w Galicji Wschodniej

Wystawa, której autorem i kuratorem jest Jason Francisco, w szczególny sposób uzupełnia wystawę główną Żydowskiego Muzeum Galicja zatytułowaną Śladami pamięci. Współczesne spojrzenie na żydowską przeszłość Polski autorstwa Chrisa Schwarza i Jonathana Webbera. Nowa wystawa wpisuje się w dalekosiężny plan Żydowskiego Muzeum Galicja, jakim jest rozszerzenie wnikliwego i odważnego spojrzenia na żydowskie dziedzictwo na całą historyczną Galicję, także jej wschodnią część należącą dziś do Ukrainy.
 
Pamięć niedokończona zachęca zwiedzających nie tylko do patrzenia ale do odczytywania otaczającego nas świata pod kątem żydowskiej pamięci. Poprzez poruszające fotografie i przenikliwe opisy, wystawa zgłębia ciągłą obecność dziedzictwa żydowskiego w dawnej Galicji Wschodniej, nieustanny wpływ Zagłady na geografię społeczną zachodniej Ukrainy oraz wyzwania związane z zachowaniem tego dziedzictwa i jego upamiętnianiem.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<