Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Czy chcesz poznać historię jednego z największych przedwojennych zakładów przemysłowych Krakowa? Czy chcesz dowiedzieć się, do czego służy rozwierak, a do czego pałasz i jak wygląda nawóz ze szkła? A może jesteś miłośnikiem dizajnu doby PRL-u?

Krakowska Huta Szkła zaprasza na zwiedzanie wystawy stałej Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998. Za pomocą oryginalnych eksponatów, archiwalnych dokumentów i multimedialnych rozwiązań przedstawiono tu historię huty szkła, utworzonej przy ul. Lipowej 3 w 1931 roku oraz zaprezentowano zbierane od lat 70. XX wieku kolekcje – zabytkowych narzędzi szklarskich, XIX-wiecznego szkła historycznego oraz „szkła krakowskiego”, produkowanego w tym miejscu w latach 1969-1998. Zwiedzający mogą nie tylko poznać bliżej historię tego istotnego na mapie Krakowa zakładu, ale i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chemii szklarskiej, technologii produkcji wyrobów szklanych czy też współczesnego zastosowania szkła (w części laboratoryjnej).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<