nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU!

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W „Nie-boskiej komedii” Krasiński przepowiadał ustami Filozofa: „jest nieodbitą, samowolną wiarą we mnie, że czas nadchodzi wyzwolenia kobiet i Murzynów. (…) I wielkiej do tego odmiany w towarzystwie ludzkim w szczególności i w ogólności – z czego wywodzę odrodzenie się rodu ludzkiego przez krew i zniszczenie form starych. (…) Podobnie jako glob nasz się prostuje lub pochyla na osi swojej przez nagłe rewolucje”. Teatr zaprasza na Scenę Kameralną#Kolonia na niecodzienne i nieziemskie spotkanie Krasińskiego z Hrabią Henrykiem, Orciem, Żoną, Wilkiem z Wall Street, Pankracym, Leonardem, Przechrztą oraz Barbarą Niechcic, Sarą Kane i wieloma innymi, nieoczywistymi postaciami. Spektakl konfrontuje romantyczne wizje Zygmunta Krasińskiego, który w połowie XIX-stulecia przewidywał przyszłość Polski i świata – ze współczesną wrażliwością teatralnego duetu Strzępka/Demirski, znanego z bezkompromisowości społecznej i artystycznej.

Sztuka inspirowana dramatem Zygmunta Krasińskiego

Nie-boska komedia wg Zygmunta Krasińskiego.
reżyseria: Monika Strzępka
obsada: Juliusz Chrząstowski / Szymon Czacki / Marcin Czarnik / Małgorzata Hajewska-Krzysztofik / Michał Majnicz / Adam Nawojczyk / Marta Nieradkiewicz / Marta Ojrzyńska / Dorota Pomykała / Anna Radwan-Gancarczyk / Dorota Segda / Małgorzata Zawadzka
Radomir Rospondek - gościnnie
opracowanie tekstu, dramaturgia: Paweł Demirski
scenografia: Michał Korchowiec

Spektakl został uznany za najlepszy  podczas X Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni. 

 

Udostępnij

Więcej

  • 55/35 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<