„Odnaleźć siebie – dobre wzorce w literaturze” – pierwsze spotkanie z cyklu „Krąg Sióstr. O literaturze, życiu i byciu razem”
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Krąg Sióstr. O literaturze, życiu i byciu razem”, pt. „Odnaleźć siebie – dobre wzorce w literaturze”, które odbędzie się 19 maja o godz. 16.00 w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci, sala 47.
„Odnaleźć siebie – dobre wzorce w literaturze” to spotkanie poświęcone inspirującym bohaterkom literackim, marzeniom, wartościom i szukaniu własnej drogi. Uczestniczki będą pracować z cytatami z polskich i ukraińskich książek, szukając bohaterek i bohaterów, których postawy inspirują do odwagi, samorealizacji i świadomego budowania własnej drogi.
Wspólnie zastanowimy się, jakie wartości są dziś naprawdę ważne i jak przekładać literackie inspiracje na codzienne życie. Nie trzeba się przygotowywać ani mieć „dobrych odpowiedzi”. Można po prostu przyjść i pobyć razem.
Spotkanie poprowadzi Dominika Słowik pisarka, finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiutancki „Atlas: Doppelganger”, laureatka Paszportu „Polityki” i nagrody „Odkrycie Empiku” za powieść „Zimowla”.
O cyklu
„Krąg Sióstr. O literaturze, życiu i byciu razem” to cykl 6 spotkań skierowanych do dziewczyn w wieku 13–18 lat, które chcą znaleźć spokojną, wspierającą przestrzeń do rozmowy, twórczego działania i poznawania innych osób.
To nie będą szkolne lekcje ani omawianie lektur. Punktem wyjścia są książki, ale najważniejsze będą emocje, relacje, wyobraźnia i historie, które nosimy w sobie.
Zależy nam przede wszystkim na procesie tworzenia, swobodzie i odkrywaniu własnej kreatywności – bez oceniania i konieczności posiadania „talentu artystycznego”.
Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Literackie drogowskazy na Rajskiej. Rozwój kompetencji i włączanie społeczności”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.





