Doskonałość można osiągnąć w każdym wieku, dlatego Sinfonietta Cracovia do współpracy zaprasza najmłodsze pokolenie profesjonalnych muzyków. W Koncercie kontrabasowym nr 2 h-moll Bottesiniego wystąpi urodzony w 2002 roku Marc André, jeden z nielicznych klasycznych kontrabasistów, który ukrywanie się na tyłach orkiestry zamienił na karierę solową. Orkiestrę poprowadzi zaś Katarzyna Marek, uczestniczka programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca Dyrygent – rezydent, który wyróżniającym się artystom u progu kariery umożliwia współpracę z profesjonalnymi orkiestrami i cenionymi mentorami. Jako asystentka dyrygenta Katarzyna Marek uczestniczyła w tym sezonie w przygotowaniu trzech koncertów krakowskiego zespołu, teraz po raz pierwszy sama stanie na jego czele. Pod jej batutą oprócz Koncertu Bottesiniego zabrzmią Serenada na orkiestrę smyczkową Karłowicza i IV Symfonia B-dur Beethovena. Trzymamy kciuki!
Mieczysław Karłowicz Serenada na orkiestrę smyczkową
Giovanni Bottesini Koncert kontrabasowy nr 2 h-moll
***
Ludwig van Beethoven IV Symfonia B-dur op. 60
Szacowany czas trwania koncertu: 100 min
Marc André kontrabas
Sinfonietta Cracovia
Katarzyna Marek dyrygent
Na zdjęciu: Katarzyna Marek, fot. Grzegorz Mart





