Zespół Franciszek Pospieszalski Warsaw Band to kwartet jazzowy z nietypową rolą gitary basowej, która w rękach lidera zespołu pełni rolę zarówno instrumentu melodycznego, jak i harmonicznego, dialogując na tych polach z trąbką. Franciszkowi Pospieszalskiemu (gitara basowa) towarzyszą Ignacy Wendt (trąbka), Piotr Andrzejewski (fortepian) oraz Patryk Dobosz (perkusja). Muzycy są związani z warszawską sceną jazzową, w Warszawie spotykają się i tworzą, stąd i nazwa zespołu.
Franciszek Pospieszalski tworzył zespoły zrzeszające muzyków z Danii, Szwecji, Niemiec, Czech, Izraela, Słowenii. Obecnie zależało mu na stworzeniu working bandu który będzie w miarę uchwytny w macierzystym mieście. Franciszek Pospieszalski w swoich projektach dotychczas grał na kontrabasie. Tym razem przedstawi się w roli gitarzysty basowego. Dziewięć autorskich kompozycji lawirujących między swingiem, a jazzrockowym graniem, ociera się momentami o kameralistykę, ponieważ rola pianisty również nie jest jednoznaczna w tym zespole. Akustyczny wymiar zespołu jest zabarwiony soudscape'owymi efektami, przez co usłyszymy przestrzenie które jeszcze bardziej pobudzą naszą wyobraźnię.
Źródło: materiały organizatora





