Mistrzejowickie Spotkania Filmowe. W czerni i bieli: Gangsterzy i filantropii

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 lutego 2026, 19:00

Gangsterzy i filantropi (82 minuty), reż. Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, Polska 1962. 

Film rekomendowany dla osób powyżej 12. roku życia.

Ośrodek Kultury Norwida i Klub Kuźnia zaprasza na nowy cykl W czerni i bieli, którego celem jest przypomnienie wartościowych filmów, zapomnianych i niewidocznych w repertuarach kin czy telewizji.

Chcemy przywrócić widzom przedwojenną klasykę, często polską, ocalałą z zawieruchy historii, i dzieła powojenne. Marzy nam się stworzenie alternatywy dla szybkiego i komercyjnego rytmu współczesnych multipleksów, możliwość głębszej refleksji i bardziej kameralnego doświadczenia filmowego.

O filmie Gangsterzy i filantropi:
Określany mianem komedii sensacyjnej film Hoffmana i Skórzewskiego składa się z dwóch powiązanych ze sobą nowel pt. Profesor oraz Alkoholomierz. Pierwsza to opowieść o skoku na furgonetkę wiozącą utarg z Centralnego Domu Towarowego, który planuje genialny złodziej ukrywający się pod tytułowym pseudonimem „Profesor” (Gustaw Holoubek). Druga koncentruje się na postaci znużonego życiem chemika (Wiesław Michnikowski), który przypadkowo wynajduje niecodzienny sposób na zarabianie pieniędzy (za: www.fina.gov.pl).

Wydarzenie realizowane w ramach cyklu Mistrzejowickie spotkania filmowe.

Dofinansowano ze środków Dzielnicy XV Mistrzejowice.

(materiały organizatora)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<