Pogadajmy o pisaniu

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 czerwca 2025, 16:00
Nie święci garnki lepią. Pisanie jest dla wszystkich! Nie musisz być samotnym artystą na Judahu skale, aby pisać i kochać pisanie. Podczas naszego spotkania spotkasz innych pisarzy, napełnisz się inspiracją i zaczniesz pisać!
Pogadajmy o pisaniu to spotkanie z pisarzami dla piszących. Porozmawiamy z autorkami, które debiut mają już za sobą, zapoznamy się z twórczością absolwentów Polskiej Akademii Pisania Powieści, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku wydawniczym a także… będziemy pisać! W trakcie dwóch miniwarsztatów pisarskich przejdziemy od słów do czynów!
 
Program spotkania:
16.00 | Otwarcie spotkania
16.00–16.25 | Jak zmieścić pisanie w codziennym życiu – rozmowa z Małgorzatą Zielaskiewicz, autorką powieści Stasiek, jeszcze chwilkę i trenerką pisania
16.25–16.45 | Prezentacja tekstów uczestników Polskiej Akademii Pisania Powieści
16.45–17.10 | Każdy debiut jest inny – rozmowa z Magdaleną Genow, autorką książek Bułgaria. Złoto i Rakija i Złodziejka matek, a także wydawczynią, dziennikarką, redaktorką i matką założycielką wydawnictwa Czwarta Strona
17.10–17.25 | Miniwarsztat pisarski
17.25–17.45 | Prezentacja tekstów uczestników Polskiej Akademii Pisania Powieści
17.45–18.10 | O byciu sobą w pisaniu – rozmowa z Sylwią Dec, autorką powieści Do Jasnej Anielki. Balkony i demony oraz opowiadaczką
18.10–18.30 | Prezentacja tekstów uczestników Polskiej Akademii Pisania Powieści
18.30–18.45 | Miniwarsztat pisarski
18.45–19.00 | Rozdanie dyplomów Szkoły Pisania Powieści i rozwiązanie konkursu Polskiej Akademii Pisania
19.00 | Pożegnanie
 
Gościnie spotkania:
 
Magdalena Genow – Autorka powieści Złodziejka matek i książki non fiction Bułgaria. Złoto i rakija. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Poznania na powieść historyczną. Publikowała m.in. w „Znaku” i „Przekroju”. Pisze o poznańskich osobliwościach do magazynu kulturalnego „Dynks”. Przez ponad dziesięć lat tworzyła i rozwijała jedno z największych wydawnictw w Polsce – najpierw jako redaktorka prowadząca, potem jako naczelna Wydawnictwa Poznańskiego. Obecnie prowadzi własną firmę „Radość pisania” – pomaga w inkubacji książek oraz projektuje opowieści dla firm i instytucji kultury. Mieszka na poznańskiej Wildzie i w puszczy Zielonce. Lubi bułgarskich pisarzy i podróże koleją.
 
Sylwia Dec – pisarka i opowiadaczka z Białegostoku. Jej debiutancka powieść o wiedźmie balkonowej Do Jasnej Anielki. Balkony i demony została wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Pisze fantastykę, bo kocha tworzyć magiczne światy, które pokazują to wszystko, co gra w ludzkich sercach. Opowiada baśnie na żywo dla dorosłych, bo wierzy, że w dzisiejszych czasach potrzebujemy rytuału wspólnego bycia w kręgu i dzielenia się opowieściami. Opiekuje się trzema kotami, całą chmarą kwiatów i bohaterami książkowymi, którzy przychodzą do niej w snach.
 
Małgorzata Zielaskiewicz – pisze, odkąd tylko nauczyła się trzymać długopis (wcześniej trzymała głównie kiszone ogórki i kluski). Ma na koncie felietony, bajki o przyjaźni dziewczynki z wiatrem, artykuły o szyfrowaniu asymetrycznym i wzruszające teksty o zamkach automatycznych. Jest autorką powieści Stasiek, jeszcze chwilkę – dość nieoczywistej, bo m.in. o maszynce do robienia pieniędzy. Książka w kilka miesięcy po premierze zdobyła statuetkę Książki Roku portalu Granice.pl i status bestsellera Legimi. Gosia pisze dalej, stale się rozwija i wspiera innych w pisaniu — szczególnie tych, którzy są w drodze do swojej pierwszej książki. Wokół pisania buduje markę osobistą — z dystansem, życzliwością i konkretem.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<