Artystki z Grupy 13 dodały do Kantorowskiego świata w Cricotece emocjonalną bliskość, ciepło, empatię. W Galerii Szatnia stworzyły instalację, której zasadniczym punktem jest obiekt w kształcie węzła. Dzieło powstanie z części wykonanych przez każdą z artystek. Praca nad obiektem stała się dla nich rodzajem testu dla wspólnoty, którą tworzą. Sprawdziły, do którego momentu są skłonne współpracować, a od którego potrzebują zachować swoje indywidualne podejścia. Motyw węzła oznaczać może emocjonalne więzi, przyjaźń między członkiniami grupy. Oznaczać jednak może także i gorszą stronę bliskości: uzależnienie od innych, niezdecydowanie. Tytuł wystawy odnosi się do nazwy galerii. Sam Kantor również często wybierał miejsca pogardzane, niezauważane, nieważne.
Grupa 13 - grupa artystyczna założona w 1999 roku. Głównymi obszarami zainteresowań jej członkiń są grafika, rysunek, ceramika i fotografia. Jej założeniem jest dawanie sobie wzajemnego wsparcia, tak w sferze ideowej, organizacyjnej, jak również emocjonalnej. Obecnie do grupy należą: Joanna Adamusiak, Agnieszka Berezowska, Marta Bożyk, Agnieszka Dobosz, Julia Jarża, Elżbieta Kwasek, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Katarzyna Niżegorodcew, Anna Sadowska, Weronika Szmuc, Joanna Wysocka-Panasiewicz.
Grupa 13 zaprezentuje w Cricotece dwie wystawy. Kolejna – „Próby” – otworzy się o miesiąc później w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora, przy ul. Siennej 7/5.