Cykl Pasem po czole przedstawia to regularne koncerty odbywające się w Krakowie. 10 maja przystankiem będzie klub Sny (Plac Wszystkich Świętych 8). Idea jest prosta - promowanie ciekawych alternatywnych zespołów oraz dostarczanie unikalnych muzycznych wrażeń krakowskiej publice. Tym razem zapraszamy na koncert grup Swayzee, Diving Stove oraz Weedow.
Swayzee (rock’n’roll) – zespół rozpoczął swoją działalność w 2021 roku i szybko zdobył uznanie szerokiej publiczności. Muzycy zawdzięczają świetny odbiór niezwykłej autentyczności i szybkim, żywiołowym utworom do tańca, które uderzają w nos jak cios karate. Swayzee łączy publiczność na co dzień słuchającą zupełnie różnych gatunków muzycznych, ponieważ w ich performansie chodzi o zabawę i interakcję.
Diving Stove (thrash metal) – jak grać metal w 2025 roku? A no właśnie tak. Chłopaki z Diving Stove wystrzelili w zeszłym roku za sprawą wydanego debiutanckiego albumu pt. „Atavism”. W ich muzyce słychać mnóstwo szczerości i funu. Jednocześnie nie popadli w udawanie Metalliki, a raczej odrobili zadanie domowe zadane przez klasyków gatunku. Energia, świeżość i gruz. Są tegorocznymi finalistami Road To Mystic.
Weedow (stoner metal) – Weedow manifestuje mroczne, psychodeliczne wibracje od 2022 roku, będąc częścią lokalnej sceny undergroundowej Krakowa. Po przebyciu kilku lat świetlnych w ramach dźwiękowego kultu, zaczęli tworzyć brzmienie, które jest zarówno hołdem dla legend stoner doom, jak i odważnym krokiem w nowe muzyczne terytoria. Ich debiutancki album zatytułowany „Weedow”, wydany 4 lutego 2024 roku, pokazuje ich zdolność do równoważenia miażdżącej ciężkości z momentami introspektywnego spokoju, tworząc dynamiczne i wciągające doświadczenie muzyczne. Z miłości do groove'owych riffów, dźwiękowych pejzaży i gęstego dymu powstał debiutancki album, przez który słuchacza prowadzi duch „Weedow”. Jest ona energią stworzoną w wyniku starcia eterycznych oparów roślin żywicznych z zepsutym światem wokół nas. Jej dusza pojawia się za każdym razem, gdy zespół wydobywa dźwięk, otaczając słuchacza swoimi pnączami. Prowadzi go przez szerokie spektrum emocji, nierealności i ciężaru istnienia.
Źródło: materiały organizatora