Dyskusyjny Klub Filmowy Kropka zaprasza dzieci niewidome, słabowidzące i widzące na pokaz filmu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona i dyskusję po seansie.
Seans odbędzie się z użyciem aplikacji AudioMovie.
Aby cieszyć się seansem potrzebujesz pobrać darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu sklepu Google Play i App Store, wziąć ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu przy kasie kinowej odbierzesz od nas kod QR, który zapewni ci możliwość udziału w seansie filmowym.
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona (83 minuty) reż. Tina Mackic
Audiodeskrypcja, dubbing, familijny, kategoria wiekowa: 7+, Szwecja 2023.
Audiodeskrypcja, dubbing, familijny, kategoria wiekowa: 7+, Szwecja 2023.
Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw?
Informacje dotyczące dostępności:
Ośrodek Kultury Norwida:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów
osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów.
Seans odbędzie się na dużej sali kinowej, która znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Drzwi do sali kinowej mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. W obrębie widowni brak wyznaczonego miejsca dla osoby poruszającej się na wózku, możliwe jest ustawienie przy początkach pierwszego i drugiego rzędu. Na wyższe rzędy prowadzą schody.
Dyskusja po seansie odbędzie się w małej sali kinowej Mały Metraż, która znajduje się na parterze budynku (poziom 0). Wejście do sali kinowej ma odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. Fotele kinowe nie są zamontowane na stałe do podłogi, można je przesunąć w miarę potrzeby.
Na poziomie zero, na przeciwko małej sali kinowej mieści się toaleta dla osób z alternatywną motoryką. W toalecie zamontowany jest automatyczny systemem przywoławczym. W budynku brak komfortki.
Audioprzewodnik po przestrzeni Kina Sfinks można odsłuchać na stronie Ośrodka:
https://okn.edu.pl/strona-3793-audiodeskrypcja.html
https://okn.edu.pl/strona-3793-audiodeskrypcja.html
Informacje dotyczące sensoryczności:
Na korytarzu przed salą kinową dominuje jasne światło, w sali kinowej przed seansem jest przygaszone światło, podczas seansu brak głośnych dźwięków. W małej sali kina, gdzie odbędzie się dyskusja jest jasne ciepłe światło, z możliwością ściemnienia, sala jest kameralna i przytulna.
Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.