Po zeszłorocznej wystawie zbiorowej pilotującej projekt „(NIE)CODZIENNA. Sztuka i kontekst”, czas na indywidualne pokazy zaangażowanych w akcję artystów. Od 24 lutego w siedzibie Radia Kraków można oglądać wystawę prac Norberta Delmana.
Norbert Delman urodził się w 1989 r. w Warszawie. Artysta jest absolwentem stołecznej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obronił dyplom w pracowni prof. Mirosława Bałki. Studiował też sztuki piękne w University College Falmouth w Wielkiej Brytanii.
Swoje rzeźby prezentował w wielu muzeach i galeriach w Polsce i za granicą, a w Warszawie współtworzył niezależną przestrzeń artystyczną Stroboskop Art Space.
Artysta tworzy abstrakcyjne rzeźby o organicznych formach z domieszką geometrii. Charakteryzują je żywe, odważne zestawione barwy oraz niezwykle dynamiczne układy elementów.
Pełna temperamentu estetyka rzeźb Delmana kojarzy się z szalonymi eksperymentami postmodernistycznego designu i architektury. Z tego powodu do ich prezentacji wybrano hol budynku Radia Kraków. Gmach radia, wzniesiony w latach 1996–99 według projektu Tomasza Mańkowskiego i Piotra Wróbla jest jednym z najwybitniejszych przykładów krakowskiego postmodernizmu. Dwie fantazyjne kompozycje przestrzenne artysty: „Again” i „Glance” nawiązują brawurowy dialog z pełną asymetrii, skosów i niepozbawioną koloru architekturą radiowego holu.
„(NIE)CODZIENNA. Sztuka i kontekst” to dwuletni projekt badawczo-artystyczny realizowany w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pod kierunkiem prof. Agaty Agatowskiej.