Dzień Otwarty Apteki Designu

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 8 lutego 2025, 14:00-19:00

Dzień Otwarty Apteki Designu już 8 lutego. W programie m.in. wernisaże wystaw, spacery z przewodnikiem oraz debata pt. „Lepsza przyszłość już była, przynajmniej zdaniem popkultury i filozofii” z udziałem dr. Patricka Leftwicha i dr Magdaleny Kozyry.

Otworzymy drzwi do żywego laboratorium rozwiązań dla miast, miejsca, gdzie szeroko rozumiany design spotyka się z nauką, nowymi technologiami i aktywizmem, gdzie zastanawiamy się, jak projektować w zrównoważony sposób. 

Będzie to pierwsza okazja poznania i porozmawiania z projektantami, którzy wygrali II Konkurs na Pracownię w Aptece Designu. Warto też zobaczyć, jak w ciągu roku przestrzenie poszpitalnej Apteki zmieniły się w przestrzeń do kreatywnej i twórczej pracy, przećwiczyć swoją wyobraźnię czy odwiedzić Muzeum Zabawek.

Program:

  • 14.00 – Wernisaż wystawy Od Kopernika do Lema Muzeum Zabawek w Krakowie 
  • 14.00-18.00 – Zwiedzanie pracowni projektantów 
  • 15.00 i 16.00 – Zwiedzanie Apteki Designu z przewodnikiem 
  • 16.30 – Wernisaż wystawy Przyszłość. Nowe początki
  • 17.00 – „Lepsza przyszłość już była, zdaniem popkultury i filozofii”, debata z udziałem dr. Patricka Leftwicha, dr Magdaleny Kozyry
    Jeszcze w latach 70. fantastyczno-naukowe wizje przyszłości wybiegały setki, a nawet tysiące lat do przodu. Napędzał je optymizm powojennego skoku technologicznego, którego ucieleśnieniem stał się kosmiczny wyścig ZSRR-USA. Wydawało się, że międzyplanetarne podróże, zaawansowane technologie do codziennego użytku i eliminacja śmiertelnych chorób to tylko kwestia czasu.
    Z tych śmiałych wizji nie zostało prawie nic: obecne w popkulturze przyszłości rozgrywają się raczej w najbliższych dekadach. Świat przedstawiony to najczęściej koszmarna wersja znanej nam rzeczywistości. Nawet na poziomie fantazji doszło do korozji wyobraźni. Co poszło nie tak? Dlaczego będzie gorzej? I jakie wnioski możemy wyciągnąć na poziomie estetyki i polityki popkultury? Na ten temat porozmawiamy z dr. Patrickiem Leftwichem i dr Magdaleną Kozyrą. Prowadzenie: Samuel Nowak │ obowiązują wejściówki

Wstęp wolny, jeśli nie zaznaczono inaczej

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<