Weekend w MNK Muzeum Czartoryskich

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 grudnia 2024 - niedziela, 15 grudnia 2024

To już ostatnie wspólne świętowanie 145 urodzin Muzeum Narodowego w Krakowie! Tym razem zapraszamy do MNK Muzeum Czartoryskich. Miejsce nieprzypadkowe, ponieważ właśnie w grudniu mija 5 lat od otwarcia nowej ekspozycji. W weekend 14-15 grudnia czekają na Was oprowadzania, koncerty, warsztaty i gry planszowe, a bilety będą w promocyjnej cenie 5 zł.

Sobota, 14 grudnia

10.00-15.00
Planszówkowa sobota z Art Society
Art Society to gra w której gracze wcielają się w role koneserów malarstwa starających się stworzyć najbardziej imponujące kolekcje dzieł. Będziecie licytować obrazy, a następnie strategicznie wieszać je w swoich galeriach, starając się przewidywać zmienne trendy w świecie sztuki.
Wydarzenie otwarte, można dołączyć w każdej chwili w zależności od dostępności miejsc.

12.00-13.30
Oprowadzanie kuratorskie „Źródła. Galeria sztuki starożytnej”, prowadzenie: dr Dorota Gorzelany-Nowak
Udział w ramach biletu na wystawę, liczba miejsc ograniczona.

14.00-15.30
Oprowadzanie z przewodniczką w j.angielskim, prowadzenie: Maria Scherma
Udział w ramach biletu na wystawę, liczba miejsc ograniczona.

14.30-15.30
Koncert kameralny w wykonaniu kwartetu smyczkowego Filharmonii Krakowskiej „Feelharmony” w przestrzeni wystawy „Źródła. Galeria sztuki starożytnej”
Udział w ramach biletu na wystawę.

Niedziela, 15 grudnia

9.30-11.00
„Okiem Rafaela – warsztaty malarstwa cyfrowego”, I grupa
Warsztaty dla młodzieży w wieku 11–17 lat łączą naukę o renesansowym malarstwie z praktycznym tworzeniem sztuki w cyfrowej formie. Uczestnicy i uczestniczki, korzystając z tabletów i aplikacji malarskiej Glaze, poznają tajniki techniki sfumato oraz dowiedzą się, jak wielcy mistrzowie renesansu wykorzystywali kolory i laserunek do osiągania precyzyjnych efektów. Aplikacja Glaze, stworzona dzięki współpracy artystów, informatyków i naukowców, umożliwia wierne odwzorowanie technik stosowanych i rozwijanych przez takich mistrzów jak Leonardo da Vinci. Podczas warsztatów młodzież będzie używać cyfrowych odpowiedników historycznych narzędzi malarskich, eksperymentować z optycznym mieszaniem barw oraz tworzyć własne, kreatywne interpretacje fragmentu Portretu Młodzieńca Rafaela.
Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne narzędzia, w tym tablety, rysiki i oprogramowanie. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tajniki dawnych technik malarskich w nowoczesnej odsłonie!
Prowadzenie:
Robert Latoś – Malarz, twórca i CEO Well of Art, inicjatywy łączącej sztukę z edukacją poprzez nowoczesne programy warsztatowe, z użyciem oryginalnej aplikacji do malowania olejnego Glaze.
Julia Konieczna – Ilustratorka i edukatorka, której działalność skupia się na rozwijaniu kreatywności i wyobraźni poprzez sztukę. Tworzy autorskie wystawy i programy warsztatowe, współpracując z instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Pałac w Wilanowie i Amerykańska Szkoła w Warszawie.
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja.
*Prosimy rodziców bądź opiekunów o obecność podczas wydarzenia.
**W czasie wydarzenia będą wykonywane zdjęcia do celów promocyjnych, po wcześniejszym. pisemnym wyrażeniu zgody na fotografowanie, wyrażenie zgody na fotografowanie jest nieobowiązkowe.

11.30-13.00
„Okiem Rafaela – warsztaty malarstwa cyfrowego”, II grupa
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja.

11.00-12.30
Oprowadzanie dla rodzin z dziećmi – Klasztorek, prowadzenie: Anna Skuba
Podczas spotkania poznamy tajemniczy Klasztorek i poczujemy ducha dawnych mueów, dowiemy się czym jest laka, czy łupiny orzecha kokosowego nadają się do stworzenia osobnej kolekcji i co można zrobić z krysztalu górskiego!
Zajęcia dla dzieci w wieku 6–10 lat. Udział w cenie 15 zł od osoby.
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja.

12.00-13.30
W samo południe. Oprowadzanie z przewodnikiem, prowadzenie: Maciej Zapiór
Udział w ramch biletu na wystawę. Lizba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja.

19.00
Koncert „Krakowskie inspiracje: Muzyka Polskich Kompozytorów na Jubileusz Muzeum Narodowego”.
Wykonawcy: Czarakcziew / Kowal Duo, Paweł Czarakcziew – wiolonczela, Piotr Kowal – fortepian. W programie: Fryderyk Chopin, Ignacy Friedman, Jerzy Gablenz.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Przeszłość przyszłości - remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji".
Wstęp bezpłatny, konieczna rezerwacja.
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem: +48 12 433 57 44 lub mailowo pod adresem: rezerwacja@mnk.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

***
Dla tych, którzy wolą zwiedzać na własnych zasadach, w swoim tempie i czasem na przerwę, będą czekać materiały do samodzielnego wykorzystania. Dzięki nim zdobędziecie nową wiedzę, ale też odpoczniecie i będziecie się dobrze bawić! W MNK Muzeum Czartoryskich czekają na Was:

  • Ścieżka sensoryczna – dzięki niej sprawdzicie, jaki w dotyku był klucz do Świątyni Sybilli, dotkniecie husarskich skrzydeł oraz poczujecie fakturę pergaminu.
  • Karty zadań – pomogą Wam uruchomić kreatywność, odkryć teksty źródłowe oraz dokładniej przyjrzeć się dziełom sztuki. Karty będą dostępne na dziedzińcu w Miejscu Poznania i Eksperymentu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<