Lions World Song Festival for the Blind to międzynarodowe wydarzenie muzyczne, którego misją jest promowanie talentu artystów niewidomych i słabowidzących z całego świata. Organizowany przez Lions Club International festiwal ma na celu nie tylko wsparcie utalentowanych muzyków, ale również szerzenie świadomości na temat integracji społecznej i równych szans dla osób z niepełnosprawnościami.
Gala i koncert finałowy Festiwalu Lions World Song for the Blind (16 listopada) to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które co roku przyciąga uwagę zarówno miłośników muzyki, jak i sympatyków idei integracji osób niewidomych z całego świata. Na scenie zaprezentują się wybitni muzycy, którzy zakwalifikowali się do finału w wyniku eliminacji. Każdy z uczestników zaprezentuje unikalny repertuar, łączący różnorodne gatunki muzyczne. Dzięki wsparciu aranżera Ireneusza Boczka i Orkiestry Uniwersytetu Komisji Edukacji Naukowej pod batutą Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęski koncert stanie się niezwykłą podróżą przez style i kultury, prezentując jednocześnie niesamowity talent oraz determinację artystów.
W poprzednich edycjach wystąpiło łącznie 68 wokalistów z 20 krajów i 4 kontynentów: Belgii, Czech, Francji, Gambii, Ghany, Gruzji, Holandii, Islandii, Litwy, Maroka, Meksyku, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, Słowacji, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch. Wszystkie edycje pozostawiły niezapomniane emocje i wspomnienia.
Wpisując się w priorytetowy program Lions Clubs International Foundation SightFirst krakowskie Kluby Lions zainicjowały powstanie Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”. To jest nasz sposób na budowanie świadomości skali potrzeb ludzi z problemami wzroku. Konkurs jest dedykowany utalentowanym wokalistom z dysfunkcją wzroku – niewidomym lub niedowidzącym, którzy nie funkcjonują w środowisku profesjonalnych muzyków. Dzięki konkursowi mogą zostać zauważeni i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową. Miejscem Festiwalu jest Kraków, miasto wyróżnione przez Komisję Europejską w finale konkursu Access City Award 2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym. Do osiągnięć Krakowa w tym zakresie należy m.in. stworzenie specjalnej trasy turystycznej dla niewidomych, która dzięki makietom, mapom i technologii GPS udostępnia dziedzictwo kulturowe Krakowa także osobom niepełnosprawnym.