25 milionów iskier. Nieznane historie przedsiębiorczości uchodźczyń. Dyskusja

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 września 2024, 18:00
W obozie Az-Zatari, w mieszkalnych kontenerach na skraju pustyni, od lat żyje kilkadziesiąt tysięcy syryjskich uchodźców i uchodźczyń. W tych trudnych warunkach przedsiębiorcze kobiety, stawiając czoła przeszłości, dążą do realizacji swoich pasji i spełnienia marzeń.
Co daje prowadzenie własnego biznesu uchodźcom, z jakimi mierzą się problemami? Jak wpływa to na społeczności, w których żyją? Czy rodzi to jakieś zagrożenia? Przed jakimi wyzwaniami stają kobiety w obozach uchodźczych, jak radzą sobie z trudnymi warunkami życia? Czy mogą realizować swoje pasje?
 
Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć nasi zaproszeni goście: Barbara Chmielowska, koordynatorka projektów Polskiej Misji Medycznej w Jordanii oraz dr Karolina Czerska-Shaw z Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Spotkanie poprowadzi Marcin Żyła z Tygodnika Powszechnego.
 
Organizatorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bo.wiem oraz Instytut Myśli Józefa Tischnera
 
Prelegenci:
 
Barbara Chmielowska - koordynatorka projektów PMM, absolwentka Pomocy Humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz historii (Uniwersytet Jagielloński). Stypendystka Departamentu Stanu USA w ramach programu International Visitor Leadership Program oraz wolontariuszka programu Wolontariatu Europejskiego na Ukrainie (Ługańsk). Koordynatorka projektów humanitarnych w Jordanii, Palestynie, w Ukrainie. Współpracuje aktualnie z agencjami ONZ, UNHCR.
 
Dr Karolina Czerska-Shaw, socjolożka, adiunktka na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w Instytucie Studiów Europejskich. Jej zainteresowania badawcze obejmują migrację i mobilność, polityki migracyjne Unii Europejskiej, transnarodowe społeczeństwo obywatelskie, integrację osób z doświadczeniem (przymusowej) migracji oraz zarządzanie różnorodnością. Jest członkinią Jagiellońskiego Centrum Studiów nad Migracjami i współpracuje z Centrum Wielokulturowym w Krakowie oraz Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest autorką licznych raportów i opracowań na temat integracji migrantów w Krakowie i Małopolsce, uczestniczy w zespołach eksperckich doradzających władzom lokalnym i regionalnym w opracowywaniu strategii integracji migrantów i uchodźców.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<