Interaktywny, nienachalnie terapeutyczny monodram wykonuje Piotr Urbaniak.
Wzruszający tekst o tym, jak problemy rodziców wpływają na życie dziecka, i jak powielane są pewne schematy, jest dowcipnie i z dystansem prowadzoną opowieścią, w której oprócz Bohatera, bardzo ważną rolę odgrywają widzowie. Sztuka, która wyszła spod pióra brytyjskich autorów: Dunckana Macmillana i Jonnego Donahoe, to opowieść o szukaniu i zauważaniu szczęścia w małych rzeczach.
Reżyser spektaklu – Piotr Złotorowicz – zaprasza do oryginalnie i kameralnie zaaranżowanej przez scenografkę – Urszulę Czernicką, przestrzeni sali „stiukowej" przy ul. Sarego, która doskonale wpisuje się w intymne przeslanie spektaklu.
Premiera: 21 września 2024 r.
Twórcy
Tłumaczenie i reżyseria: Piotr Złotorowicz
Scenografia i kostiumy: Urszula Czernicka
Reżyser świateł: Marek Oleniacz
Asystent reżysera/inspicjent: Monika Handzlik
Piotr Złotorowicz – Reżyser filmowy i teatralny. Urodził się w 1982 roku w Dębnie. Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Szczecińskiej. W czasie studiów na Politechnice kręcił swoje pierwsze niezależne filmy.
W 2015 ukończył studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi.
Jego studenckie filmy były prezentowane na dziesiątkach festiwali i wielokrotnie nagradzane. Film dyplomowy Matka Ziemia, miał premierę na 67 Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie zdobył wyróżnienie młodego jury.
Piotr Złotorowicz był nominowany do nagrody „Bo Warto” Radia RMF Classic. W 2012 r. zdobył „Talent Radiowej Trójki” w kategorii Film. W 2019 r. Jako reżyser teatralny zadebiutował w Teatrze Polonia monodramem w wykonaniu Rafała Mohra pod tytułem Wszystko, co najlepsze. Jego debiutem fabularnym jest poetycki film o ludzkiej pamięci Wiarołom wyprodukowany przez Studio Munka. Światowa premiera Wiarołoma miała miejsce w styczniu 2022 na 20. Dhaka International Film Festival w Bangladeszu.
Informacje pochodzą od Teatru Bagatela