Dożynki w gminie Zielonki

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 31 sierpnia 2024, 13:30

Święto plonów to czas radości, śpiewu i tańca.
Dożynki mają głębokie korzenie historyczne i kulturalne. Uczestniczenie w nich daje okazję poznania tradycji i zwyczajów związanych z polską wiejską kulturą.
Można zobaczyć tradycyjne stroje, obrzędy i tańce, które są ważnym elementem dziedzictwa kulturowego. To doskonała okazja do spotkań z mieszkańcami swojej społeczności, porozmawiania z sąsiadami i podzielenia się  radością z zakończonych zbiorów. Wtedy też bardzo mile widziani są goście.
Można spróbować różnorodnych potraw przygotowanych z lokalnych produktów rolnych. W tym roku dożynki odbędą się 31 sierpnia przy Zakątku Kultura w Korzkwi (ul. Podzamcze 11, Korzkiew). Rozpoczną się Mszą Świętą Dziękczynną w kościele parafialnym w Korzkwi o godzinie 14.00. Prezentacja wieńców i korowodów dożynkowych na scenie rozpocznie się o godzinie 15.30, a zwieńczeniem wydarzenia będzie biesiada taneczna.
Podczas wydarzenia będzie możliwość spróbowania różnorodnych potraw przygotowanych z lokalnych produktów rolnych.

 

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<