Lisa Borgiani. Czym jest dla Ciebie Europa?

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 25 maja 2024 - sobota, 31 sierpnia 2024

Czym jest dla Ciebie Europa? jest narracją fotograficzną stworzoną przez artystkę Lisę Borgiani, która od 2019 roku odwiedza większe miasta europejskie, gdzie angażuje lokalną społeczność, fotografuje i zadaje pytanie: Czym jest dla Ciebie Europa?
To próba pokazania odczuć obywateli europejskich o Europie, w której żyją, przesłaniem nadziei na przyszłość, apelem o promowanie debaty wokół zrozumienia i świadomości, ponieważ Europa to przede wszystkim demokracja, a demokracja oznacza uczestnictwo: miejsce, w którym każdy może wyrazić swoją opinię, a nawet konfrontować ją z poglądami innych, tych znajdujących się poza ich własnymi granicami geograficznymi.

Wystawa fotograficzna zorganizowana przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie we współpracy z Willą Decjusza, EUNIC Kraków i YesTESMY odbywa się pod patronatem Komisji Europejskiej w ramach obchodów 20. rocznicy dołączenia Polski do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Tygodnia w Warszawie.

Udostępnij

Więcej

  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<