Letnie Granie 2024 w Dworku Białoprądnickim

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Lato, słońce, zieleń, relaks, do tego dobra muzyka, a to wszystko w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Gwiazdą wakacyjnej ramówki są niedzielne koncerty pod hasłem LETNIE GRANIE, czyli cykl plenerowych koncertów stanowiących okazję do spędzenia wieczorów przy muzyce na żywo.

Co nas czeka?

Z dworkowej sceny zabrzmią zróżnicowane dźwięki – od jazzu po rock, od muzyki klasycznej po nowoczesne brzmienia. Niewątpliwym atutem jest fakt, że koncerty odbywają się w pięknym otoczeniu, pod chmurką – tak melomani mogą odpocząć po trudach całego tygodnia, a w przypadku niepogody rozkoszować się stylowymi wnętrzami Dworku Białoprądnickiego, gdzie przeniesione zostaną występy. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Cykl startuje w niedzielę 14 lipca koncertem Krakofonii, pierwszego i jedynego w swoim rodzaju krakowskiego chóru LGBTQ+. Tydzień później scena zapłonie, a sprawcą całego zamieszania będzie zespół P.Unity, który rozbuja publiczność utworami w klimacie funk, soul, jazz i rap – to wprost idealny repertuar na ciepły letni wieczór! W niedzielę 28 lipca zagra KNEDLOVE, czyli nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy, który trafia do serca niczym najpyszniejsze knedle ze śliwkami. Ciężko się im oprzeć!

W sierpniu klimat stanie się nieco bardziej klasyczny – 4 sierpnia zabrzmią największe przeboje opery, operetki i musicalu. W kolejną niedzielę królować będzie folk i etno w wykonaniu Hanki Wójciak i jej kapeli, a 18 sierpnia na scenie zagości Cinemon – niech żyje rock i grunge! Na zakończenie wakacji, żegnając ciepłe miesiące, zagra znany duet – Zima Stulecia, który tworzą muzycy Marcin Rak i Marek Pędziwiatr znani z takich formacji muzycznych jak Błoto czy EABS. Ich muzyka – elektroniczna, bitowa, z domieszką jazzu i z dużą dozą improwizacji będzie idealna na pożegnanie ostatnich chwil lata.

Na koniec niespodzianka – choć wakacje kończą się w sierpniu, Dworek zaklina rzeczywistość i w ramach przedłużonego świętowania zaprasza do siebie duet Chvost, który wystąpi 1 września, poszukując przestrzeni dla zapomnianych, ludowych pieśni.

14 lipca 2024, 19.00 – KRAKOFONIA

Pierwszy i jedyny w swoim rodzaju krakowski chór LGBTQ+. Czyli grupa osób, które uwielbiają razem śpiewać, rozwijać się wokalnie i dzielić energią z publicznością. A jednocześnie inkluzywna, bezpieczna przestrzeń, w której każdx może być sobą, zawierać przyjaźnie i działać na rzecz społeczności.

21 lipca 2024, 19.00 – P.UNITY

Prawdopodobnie jedyny w Polsce projekt tak konsekwentnie kultywujący soulowe i funkowe tradycje, w formie charakterystycznej dla obu gatunków – na żywo, w dziesięcioosobowym składzie, bez komputerów.

28 lipca 2024, 19.00 – KNEDLOVE
Nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy. Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia humoru, a ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić. Czerpią z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa; ale tak naprawdę po prostu grają siebie.

4 sierpnia 2024, 19.00 – SPOTKANIE Z OPERĄ I NIE TYLKO…

Z okazji dwudziestolecia operowych koncertów w Dworku, na scenie zobaczymy wielu wspaniałych artystów: Kamila Mędrek-Żurek, Lucyna Ordon-Klimczak, Katarzyna Słota-Marciniec, Kristina Kutnik, Aleksandra Sotnicka, Anna Wodyńska-Piętka, Jaga Wrońska, Mateusz Dudek, Grzegorz Klimczak, Rafał Piętka-Wodyński, Jacek Wróbel oraz Kapela Mietniowska, którzy zaprezentują różnorodny repertuar od opery przez operetkę, musical, pieśni XX-lecia międzywojennego i piosenkę aktorską. Usłyszymy również wirtuozowską grę na akordeonie.

11 sierpnia 2024, 19.00 – KAPELA HANKI WÓJCIAK

Polski zespół trip-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej. Teksty założycielki zespołu Hanki Wójciak, opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary dodają jej piosenkom ludyczności i baśniowości. W kompozycjach KAPELI słychać polskie motywy ludowe, połamane rytmy, biały śpiew oraz wokalne improwizacje w rejestrze gwizdkowym.

18 sierpnia 2024, 19.00 – CINEMON

Analogowe power trio z Krakowa. Muzycznie znajdują się gdzieś pomiędzy rockową klasyką, sceną Seattle i współczesną alternatywą, nie stroniącą od eksperymentów spoza gatunków. Po prostu – ma być piosenkowo, hałaśliwie i prawdziwie. „Cinemon to niezmiennie najlepszy amerykański zespół w Krakowie” ~ Jarek Szubrycht

25 sierpnia 2024, 19.00 – ZIMA STULECIA

Wyjątkowy duet muzyczny, który tworzą Marek Pędziwiatr (pseudonim Latarnik) oraz Marcin Rak (pseudonim Cancer G). Muzyka, którą wykonuje zespół to niepowtarzalna mieszanka elektronicznych, nowoczesnych brzmień oraz melancholijnych melodii, a to wszystko w towarzystwie muzyki improwizowanej na syntezatory i perkusję. Ich utwory są rytmiczne, posiadają elektroniczne wstawki, ale nawiązują przede wszystkim do melodyjnego i nastrojowego jazzu.

1 września 2024, 19.00 – CHVOST

Duet muzyczny tworzony przez wokalistkę Paulinę Bisztygę i producenta muzycznego Minoo. Szczególne miejsce w ich projekcie zajmują historie kobiet, które muzyką leczyły trudy dnia codziennego. Gorzkie słowa piosenek, niegdyś kontrastujące z pogodnymi melodiami, za sprawą duetu otrzymują nowe życie. Życie pełne nieoczywistych rozwiązań, parkietowego pulsu i doświadczania muzyki elektronicznej na wiele sposobów. Muzycy postanowili odświeżyć pamięć o zapomnianych, ludowych pieśniach.

--

Wszystkie koncerty w ramach Letniego Grania współfinansowane są ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<