Berlanga od środka: kino i hiszpańska transformacja

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie fotograficznej Cudowna dekada. Żywa konstytucja, na której prezentowane są zdjęcia Benita Romána z okresu przejścia od dyktatury Franco do współczesnej demokracji, Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza na cykl filmowy „Berlanga od środka: kino i hiszpańska transformacja”.

Cykl prezentuje tworczość jednego z  hiszpańskich reżyserów wszechczasów, Luisa Garcíi Berlangi, który w swoich realizowanych w latach 1978-1993 filmach z wielką maestrią i zgryźliwym humorem sportretował ten ważny okres w najnowszej historii Hiszpanii. Zapraszamy także w jego ramach na film “La vaquilla” (Jałówka), w którym walencki reżyser pokazuje hiszpańską wojnę domową przez pryzmat komedii przedstawiającej grupę republikańskich żołnierzy-szpiegów w strefie opanowanej przez frankistów. W tym roku przypada 40. rocznica powstania tego niezwykle emblematycznego dla hiszpańskiej kinematografii filmu.

Gościnią pierwszego ze spotkań będzie Marisol Carnicero, producentka, współpracowniczka Berlangi i jedna z pierwszych kobiet w Hiszpanii w branży zwykle zarezerwowanej dla mężczyzn. Przez wiele lat związana z telewizją, była również jedną z założycielek Hiszpańskiej Akademii Filmowej.

Program cyklu:

  • Wtorek, 25 czerwca, 18.00 – spotkanie z Marisol Carnicero i projekcja filmu „Zabytek narodowy” (Patrimonio nacional, 1981, 110 min.) - z napisami polskimi
  •  Wtorek, 2 lipca, 18.00 – „Nacional III” (1982, 102 min.) - bez polskich napisów
  •  Wtorek, 9 lipca, 18.00 – „Todos a la cárcel” (1993, 105 min.) - bez polskich napisów
  •  Wtorek, 16 lipca, 18,00 -  „Jałówka” (La vaquilla, 1985, 122 min.) - z napisami polskimi

wstęp wolny

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<