Sobótka Bronowicka – piknik z okazji otwarcia Parku Tetmajera

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 czerwca 2024, 12:00-17:30

Piknik Sobótka Bronowicka będzie wydarzeniem inspirowanym dawną obrzędowością słowiańską. Spotkamy się w otoczeniu pięknej przyrody, aby śpiewać, tańczyć i wspólnym świętowaniem na świeżym powietrzu powitać lato. Będzie to okazja, by zainaugurować organizację wydarzeń kulturalnych w nowopowstałym parku rzecznym im. Włodzimierza Tetmajera. 

W programie:
12.00 – oprowadzanie po Rydlówce dla dorosłych i rodzin z dziećmi (25 osób)*
13.30 – barwny korowód z Rydlówki do parku Tetmajera
14.15 – rozpoczęcie części oficjalnej
14.30 – wspólne świętowanie sobótki - warsztaty z wyplatania wianków, robienia kwiatów z bibuły oraz nawlekania korali, wiele innych atrakcji oraz niespodzianek dla wszystkich uczestników.

Podczas pikniku przewidziana jest loteria z poczęstunkiem niespodzianką od: Cukiernia Ciacho, GoodLood, Piekarnia Bardzo Dobry Chleb oraz Pizzeria Vicenti 
Od 16.00 na przybyłych będą czekały kolejne atrakcje w tym wspólny taniec w kręgu, czytanie baśni o kwiecie paproci oraz przedstawienie zwyczajów sobótkowych przez Teatr Złoty Róg
 
* Na zwiedzanie Rydlówki obowiązują zapisy: telefonicznie (12) 426 50 60 lub mailowo: info@muzeumkrakowa.pl
 
Piknik realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, stanowiący część Wianków Krakowskich
Park realizowany ze środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Budżet Obywatelski Miasta Krakowa "Łączymy Bronowickie parki" oraz środków własnych Gminy Miejskiej Kraków.
 
Ważne: Parking od dnia 21 czerwca od godzin wieczornych będzie zamknięty dla samochodów do zakończenia wydarzenia 22 czerwca. Z uwagi na bardzo ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w okolicy zachęcamy do spaceru, przejażdżki rowerem oraz korzystania z komunikacji miejskiej.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<