Magiczny Kazimierz. Spotkanie z Lesławem Wabikiem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 czerwca 2024, 15:00

Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na spotkanie autorskie z Lesławem Wabikiem, autorem albumu fotograficznego Magiczny Kazimierz. Album podsumowuje sześć lat pracy fotografa na ulicach krakowskiego Kazimierza, gdzie dokumentował on znikającą architekturę dzielnicy.

Prowadzenie spotkania: Jacek Balcewicz
 
Ze wstępu do albumu:
Współczesny wizerunek Kazimierza w pracach Lesława Wabika tworzy osobliwa architektura kamienic, z głębią frontu, z bogactwem sklepień parterów, z renesansowymi kolumnami międzyokiennymi i ozdobną kamieniarką. To także urokliwe dziedzińce, podwórka z gankami oraz klatki schodowe, których za moment już nie będzie. Odchodzą w niebyt z tamtym światem. Ileż nostalgii w tym albumie, ile zamyślenia, tajemnicy i lokalnego klimatu. Obrazy tworzone przez autora estetyką nawiązują wprost do portretów Kazimierza tworzonych przez XIX-wiecznych krakowskich fotografików.
(Janusz Lenczowski)

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<