Children of Peace

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 17 czerwca 2024, 18:00
Fundacja Miasto Literatury zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego Children of Peace (reż. Maayan Schwartz) oraz rozmowę z Jarosławem Kociszewskim, redaktorem naczelnym magazynu „Nowa Europa Wschodnia”.
Film Children of Peace to film opowiadający historię dzieci wychowanych w utopijnym eksperymencie społecznym w jedynej społeczności na świecie, w której Palestyńczycy i Izraelczycy zdecydowali się żyć razem - w pokoju i przyjaźni. „Oaza spokoju” to utopijne marzenie, które zamieniło się w rzeczywistość. Arabowie i Żydzi żyją w ciągłym konflikcie od ponad stu lat. Grupa marzycieli postanowiła rzucić wyzwanie wszystkiemu, co wiedzą o swoich narodowościach i historii i założyła w latach 70. wioskę w Izraelu w ramach eksperymentu społecznego. Film opowiada historię wielu dzieci, które wychowywały się w tym wyjątkowym środowisku. W tej śmiałej próbie wychowania nowego pokolenia ich wewnętrzne zmagania i zewnętrzny konflikt rzuciły wyzwanie ich rewolucyjnemu ekosystemowi. Dzieci pokoju to teraz dorośli mężczyźni i kobiety zmagający się z trudną rzeczywistością zawirowań politycznych, wojen i segregacji społecznej.
Prowadzenie: Zofia Hartman
 
Film z napisami angielskimi i polskimi.
 
Wydarzenie organizowane w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal.

Dofinansowano ze środków Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<