Krakowski Czwartek Kryminalny. Spotkanie z Wojciechem Wolnickim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 czerwca 2024, 18:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Krakowski Czwartek Kryminalny, które odbędzie się 27 czerwca o godzinie 18.00 w Artetece, przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego).

Gościem 125. Krakowskiego Czwartku Kryminalnego będzie Wojciech Wolnicki – pisarz, człowiek o dwóch obliczach: ścisłym i humanistycznym. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, a zarazem Scenariopisarstwa w AMA Film School. W swoich powieściach wykorzystuje wątki społeczne, bawi się różnymi gatunkami literackimi. Do 2023 roku swoje książki podpisywał pseudonimem W. & W. Gregory. Jego najnowsza książka Ktoś tak blisko to powieść kryminalna, której fabuła jest osnuta wokół brutalnych, rytualnych morderstw pisarzy oraz ludzi z branży wydawniczej mających miejsce w Krakowie i okolicach. Autor chętnie posługuje się przy tym przewrotnym poczuciem humoru oraz drwiną.

Spotkanie odbędzie się na żywo na pierwszym piętrze Areteteki oraz na kanale YouTube biblioteki. Zachęcamy do zadawania pytań naszemu gościowi.

KRAKOWSKI CZWARTEK KRYMINALNY to cykl comiesięcznych spotkań z osobami zawodowo zajmującymi się zbrodnią - pisarzami powieści kryminalnych, scenarzystami filmów, pracownikami policji i laboratoriów kryminalistycznych.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<