Koncert Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 czerwca 2024, 18:30

Koncert Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai w Auli Florianka w Krakowie to wydarzenie, którego celem jest pokazanie piękna oraz różnorodności muzyki sakralnej. Repertuar koncertu będzie złożony z utworów wywodzących się z muzyki liturgicznej Kościoła prawosławnego a cappella w aranżacjach na chór męski oraz z utworów sakralnych Kościoła rzymskokatolickiego. Dodatkowo powyższe utwory zostaną skontrastowane z utworami należącymi do kanonu muzyki negro spiritual. Piękno śpiewu głosów męskich a cappella w połączeniu z wnętrzem Auli Florianka stworzą niepowtarzalną atmosferę całego wydarzenia.

Chór Męski Cantores Sancti Nicolai to zespół wykonujący muzykę chóralną, głównie a cappella, zaliczaną do tak zwanej sztuki wysokiej. Siedziba zespołu mieści się w Bochni, lecz ze względu na charakter prowadzonej działalności zespół często reprezentuje swoje miasto podczas występów na terenie kraju oraz za granicą. Członków Chóru łączy wspólna pasja zaszczepiona w wieku dziecięcym i młodzieńczym w ramach przynależności do Chłopięcego Chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai. Obecnie Chór składa się z 27 członków. Dyrygentem chóru jest Justyna Hanusiak – absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Macieja Tworka

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<