13 Puchar Żubrów

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 czerwca 2024

Te zawody organizowane są w Skawinie, Krzeszowicach, Krakowie oraz Niepołomicach.
Ostatnia, niepołomicka odsłona jest turniejem MASTERS, wyłącznie dla 8 najlepszych szermierzy w każdej kategorii wiekowej według klasyfikacji po trzech turniejach. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców: skrzaty (8 lat i młodsze), zuchy (9-10 lat), dzieci (11-12 lat) młodzicy (13-14 lat).
Podczas pierwszych trzech turniejów zawodniczki i zawodnicy zbierają punkty za zajęte miejsca. Po podliczeniu zdobyczy w każdej kategorii wiekowej zostaje wyłoniona najlepsza ósemka na turniej MASTERS.
Charakterystyczną cechą turniejów są maskotki żubra rozdawane jako medale. Oryginalnie zawody rozgrywane są w szpadzie, a od 2023 roku równolegle odbywają się walki w szabli, która po 30 lata odradza się w Małopolsce. Zawody organizowane są pod egidą Polskiego Związku Szermierczego i znajdują się w oficjalnym kalendarzu PZS.  Punktacja i wyniki na stronie cyklu: Puchar Żubrów.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<