Ziemianin i Bellon – wiersze i piosenki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 czerwca 2024, 18:00

Koncert piosenek do tekstów Adama Ziemianina, do których muzykę napisali Krzysztof Myszkowski i Wojciech Jarociński, oraz piosenek Wojtka Bellona, które wykonywane były przez Wolną Grupę Bukowina. Nie zabraknie więc „Bieszczadzkich Aniołów”, „U Studni” i „Czarnego bluesa o czwartej nad ranem”, czyli najbardziej znanych ballad z tekstami Adama Ziemianina. Ale będą także najbardziej znane piosenki Wojtka Bellona, czyli „Bukowina”, „Ballada o Cześku Piekarzu” i „Pejzaże harasymowiczowskie”. Całość spleciona opowieściami o Wojtku, Busku, Ponidziu i Krakowie.

W klimat tamtych lat wprowadzi nas swoimi wierszami osobiście Adam Ziemianin – nie zabraknie więc choćby jego historii o słynnej „Barcelonie”, a także wielu innych wierszy. Piosenki wykona Zbigniew Grzyb, któremu będzie towarzyszył Oleg Dyyak (cyja, cajon). Będziemy więc śpiewać, czytać wiersze i jak napisał Adam Ziemianian, „uśmiechać się stypendialnie”…

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<