Goethe-Kino: Toni Erdmann

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 czerwca 2024, 18:00
Winfried nie widuje zbyt często swojej pracującej córki Ines. Jako pozbawiony uczniów nauczyciel muzyki postanawia zaskoczyć ją wizytą po śmierci swojego psa. To niezręczne posunięcie, ponieważ karierowiczka Ines pracuje nad ważnym projektem jako strateg korporacyjny w Bukareszcie. Żartowniś Winfried uwielbia denerwować swoją córkę slapstikowymi psikusami. Co gorsza, jego żarty dotyczą jej stylu życia - długich spotkań, hotelowych barów i raportów z wyników. Ojciec i córka dochodzą do impasu, a Winfried zgadza się wrócić do domu w Niemczech. Wtedy do akcji wkracza błyskotliwy Toni Erdmann, gładko mówiące alter ego Winfrieda. Przebrany w tandetny garnitur, dziwną perukę i jeszcze dziwniejsze sztuczne zęby, Toni wkracza w życie zawodowe Ines, twierdząc, że jest życiowym coachem. W całym tym szaleństwie Ines zaczyna rozumieć, że jej ekscentryczny ojciec może jednak zasługiwać na miejsce w jej życiu.
 
Maren Ade napisała scenariusz i wyreżyserowała film Toni Erdmann w 2016 roku. Film był nominowany do Oskara.
Ostatnie lata to tryumfy i znakomite role Sandry Hüller (Anatomia upadku, Strefa interesów), ale już w filmie Toni Erdmann pokazała całe spektrum swoich aktorskich możliwości.

Film pokażemy po niemiecku, z niemieckimi napisami.
Wstęp filmoznawczy przygotuje Ewa Fiuk.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<