Katawotra. Spotkanie z Przemysławem Owczarkiem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 czerwca 2024, 18:30
Współpraca organizacyjna Koła Literatury Najnowszej UJ i Olgi Rembielińskiej. Łączymy siły, by najnowszy tom Przemysława Owczarka Katawotra nie przepadł bez słuchu.
Widzimy się 20 czerwca o godzinie 18.30 w Spółdzielni Ogniwo. Spotkanie autorskie poprowadzi niezastąpiony Miłosz Biedrzycki.
 
Przemysław Owczarek urodził się w 1975 roku. Jest poetą, z zawodu antropologiem kultury, doktorem nauk humanistycznych, redaktorem, animatorem, muzealnikiem, wykładowcą twórczego pisania, autorem siedmiu książek poetyckich. Został laureatem Nagrody im. Jacka Bierezina za debiut książkowy. Za poemat prozą Cyklist (2009) był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia i uhonorowany nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za książkę poetycką. Jego wiersze tłumaczono na język angielski, niemiecki, bośniacki i bułgarski.
 
Wydarzenie organizowane w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal, za który odpowiada Fundacja Miasto Literatury.
 
Grafika: Hubert Daniszewski

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<