XXV Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 7 czerwca 2024 - piątek, 14 czerwca 2024

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” to cykliczne przedsięwzięcie integrujące i promujące osiągnięcia osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. Cykl wydarzeń – wśród nich aktywności sportowe, inicjatywy kulturalne, warsztaty, pokazy, zawody, spektakle, pikniki, koncerty – rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do 14 czerwca.

W programie tegorocznej edycji „Kocham Kraków z wzajemnością” znajdziemy liczne wydarzenia sportowe i rekreacyjne oraz bogatą ofertę kulturalną. Uroczysta inauguracja z udziałem władz miasta oraz przedstawicieli organizacji reprezentujących osoby z niepełnosprawnościami odbędzie się 7 czerwca na Rynku Głównym. To idealna przestrzeń do organizacji tego rodzaju wydarzenia zarówno ze względu na wyjątkowy charakter miejsca, jak też na dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami, łatwość w dotarciu komunikacją miejską oraz bliskość dworca głównego dla osób przyjeżdżających z całej Małopolski.

W dniu inauguracji będzie można wziąć udział między innymi w grze terenowej, turnieju szachowym, turnieju remika, pokazie koszykówki na wózkach, warsztatach rękodzielniczych i muzycznych, animacjach dla najmłodszych, pokazach sprzętu straży miejskiej czy pucharze Prezydenta Miasta Krakowa w wioślarstwie halowym. Zwieńczeniem wydarzeń zaplanowanych na 7 czerwca będzie koncert zespołu Kombii, który rozpocznie się o godz. 19.00 (na płycie Rynku Głównego).

Organizatorzy przygotowali także mnóstwo propozycji na pozostałe dni Tygodnia, które do 14 czerwca będą odbywać się w różnych punktach Krakowa, a także poza granicami miasta. W programie między innymi spektakle w teatrach Bagatela i Ludowym, opera w Ogrodzie Botanicznym, warsztaty fotograficzne, zajęcia sportowe, rejsy, loty widokowe, festyny, turnieje, koncerty i pikniki.

W zawodach i warsztatach mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami, natomiast pikniki, koncerty i festyny mają formułę otwartą – do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Krakowa i regionu. Dodatkowe informacje i szczegółowy program można znaleźć w załączniku.

Organizatorzy zapraszają do udziału oraz śledzenia strony internetowej Kraków Bez Barier oraz Facebooka Krakowski Generator Społeczny i Facebooka Kocham Kraków z Wzajemnością, gdzie umieszczane będą informacje i relacje z poszczególnych wydarzeń realizowanych w ramach tego wyjątkowego tygodnia.

Coroczne przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym organizowane jest przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Biorą w nim udział mieszkańcy Krakowa i Małopolski.

załączniki

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<