Filmy Wszech Czasów. Przed wschodem słońca

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 czerwca 2024, 16:00
Filmy Wszech Czasów ponownie w Kinie Pod Baranami!
Cieszące się dużą popularnością pokazy filmowej klasyki po raz trzeci wracają na nasze ekrany! Seanse poprzedzą wprowadzenia przygotowane przez zaproszonych gości. Nową odsłonę zainauguruje film Przed wschodem słońca – pierwsza część kultowej trylogii Richarda Linklatera. Pokaz z taśmy 35mm odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, czyli dokładnie w dniu, w którym rozgrywa się akcja filmu.
 
Równe trzydzieści lat temu, 16 czerwca 1994 roku, bohaterowie filmu spotkali się po raz pierwszy. Ich losy doczekały się jeszcze dwóch kontynuacji: Przed zachodem słońca (2004) i Przed północą (2013). 16 czerwca to także Bloomsday – dzień poświęcony pamięci irlandzkiego pisarza Jamesa Joyce'a, do którego reżyser Richard Linklater (Boyhood, Hit Man) na różne sposoby nawiązuje w swojej trylogii.
Pierwsze spojrzenie wymienione w pociągu między Celine (Julie Deply) a Jessem (Ethan Hawke) stało się początkiem wspaniałej, romantycznej trylogii, która wciąż zachwyca widzów z całego świata. W filmie Przed wschodem słońca ci młodzi ludzie nie myślą o przyszłości. Żyją tu i teraz, tworząc na ulicach Wiednia własne love story. Choć na pozór zupełnie się od siebie różnią, łączy ich niezwykła nić porozumienia. Przyglądają się magicznemu, a zarazem chaotycznemu światu i słuchają wzajemnych wywodów z rosnącą fascynacją. Są spontaniczni, wolni i bezpretensjonalni – przez 24 godziny żyją pełnią życia.
 
Krótki wykład przed projekcją wygłosi Joanna Łuniewicz – filmoznawczyni, prelegentka, krytyczka i edukatorka filmowa, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z kostiumem oraz aktorstwem filmowym.
 
Filmy Wszech Czasów to autorski program pokazów filmowej klasyki w Kinie Pod Baranami. Projekcje poprzedzone są wprowadzeniami przygotowanymi przez filmoznawców i krytyków filmowych. Większość filmów prezentowana jest w wersji odrestaurowanej cyfrowo, a niektóre wyświetlane są z taśmy 35mm. W minionym sezonie można było zobaczyć takie filmy jak Casablanca, Psychoza, Tron we krwi, Big Lebowski czy Dwunastu gniewnych ludzi.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<