OKNOPLAST FOR ART. Wystawa pokonkursowa

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 czerwca 2024, 18:00 - niedziela, 15 września 2024

Tegoroczny OKNOPLAST FOR ART jest druga edycją międzynarodowego konkursu organizowanego przez MOCAK oraz Grupę OKNOPLAST. Zadanie konkursowe, podobnie jak w poprzedniej edycji, polegało na wykonaniu projektu pracy w dowolnej technice wpisującego się w konstrukcję okna. Artyści z Polski i zagranicy nadesłali prawie 300 projektów. Komisja pod przewodnictwem prof. Andrzeja Bednarczyka w składzie Edyta Kurpiel-Placek, Małgorzata Potocka, Maria Anna Potocka oraz Andrzej Starmach wskazała trzech laureatów oraz przyznała dwa wyróżnienia.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 7000 euro otrzymał Michał Rejner, malarz i twórca instalacji. Druga nagroda trafiła do duetu artystycznego w składzie Ewa Bone i Ewa Kozubal, natomiast trzecia została przyznana Marcie Ciołkowskiej. Wyróżnienia otrzymali Vitalii Shupliak oraz Monika Maurycy. Wszystkie zwycięskie prace poruszają tematy związane z aktualnymi problemami społecznymi.

Na wystawie można obejrzeć pięć realizacji wraz z projektami. Prace należą do kolekcji Grupy OKNOPLAST.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<