Małgorzata „Czarli” Bajka. Bezkres

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 21 czerwca 2024, 18:00 - piątek, 19 lipca 2024

Temat wystawy – bezkres – rozumiany jako przestrzeń i brak granic, które artystka przekracza, tworząc własne światy. Dzięki łączeniu obrazów z przeszłości, zdjęć archiwalnych i tych zaczerpniętych z wyobraźni tworzy kolaże, które będzie można zobaczyć na wystawie w Aptece Designu. Są one inspirowane muzyką i kulturą tradycyjną, która jest jej bardzo bliska i ma duży wpływ na jej pracę. W nawiązaniu do jej więzi z muzyką na wystawie zaprezentowane zostaną też zaprojektowane przez Czarli Bajkę okładki płyt CD i winylowych oraz zdjęcia murali z cyklu „Malunki muzyczne”. 

Małgorzata „Czarli” Bajka to artystka, graficzka z wykształcenia, miłośniczka street artu. Jest także jedną z projektantek i projektantów, tworzących zespół Apteki Designu w Krakowie. Muzyka i sztuka ludowa są dla niej nieustającą inspiracją. Tematykę tę wykorzystuje szeroko: w ilustracji, projektowaniu graficznym, animacji i malarstwie ściennym. Projektuje okładki płyt, tworzy animacje do utworów muzycznych i wizualizacje do koncertów. Nieprzerwanie realizuje własny projekt „Malunki muzyczne”, w ramach którego tworzy murale inspirowane lokalną muzyką i kulturą. Nie lęka się eksperymentu i swobodnej ekspresji twórczej. Otwarta na świat i ludzi.
czarlibajka.com

Wystawa otwarta w godzinach otwarcia Czytelni (pn., śr. 12.00-15.00, wt., cz., pt. 9.00-13.00 oraz w dniach 22-23.06 podczas wydarzenia „Miasto Reaktywacja”) do 19 lipca 2024.
Wydarzenie towarzyszy wydarzeniu „Miasto Reaktywacja” odbywającej się w dniach 22-23 maja w Aptece Designu. 

Wstęp wolny. Wejściówki na wernisaż: kbfbilety.krakow.pl

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<