Otwarte miasto / Open City

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 14 czerwca 2024, 17:00 - sobota, 31 sierpnia 2024

Niezwykłe wydarzenie artystyczne – Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City – zagości na terenie „Wesołej” na kilka miesięcy. To wyjątkowe miejsce przekształci się w przestrzeń, gdzie sztuka współczesna wniknie w codzienność Krakowa.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, towarzysząca mu wystawa potrwa do końca sierpnia. 14 czerwca o godz. 11.00 w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki odbędzie się konferencja „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Tego samego dnia o godz. 17.00 zorganizowany zostanie wernisaż wystawy przed Apteką Designu na Wesołej, natomiast na godz. 17.30 zaplanowano spacer kuratorski, który poprowadzi Piotr Franaszek.

Dzięki inicjatywie „Otwarte Miasto”, sztuka wychodzi poza galerie, do przestrzeni publicznej, stając się dostępna dla każdego, bez względu na wiek czy pochodzenie.

Do końca sierpnia na Wesołej będzie można oglądać 44 instalacje różnych artystów, których dzieła nawiązują do hasła „Mater:ja” rozumianego w wieloraki sposób i intuicyjnie nawiązującego do dawnej roli poszpitalnego terenu Wesołej, na którym dokonywał się cud narodzin i śmierci. Celem wydarzenia jest przede wszystkim uczynienie sztuki współczesnej integralną częścią miejskiej codzienności, inspirując do refleksji i odkrywania miasta przez pryzmat artystyczny.

Zapraszamy do interakcji z przestrzenią miejską na nowych, nieoczekiwanych, kreatywnych zasadach.

Organizator: Agencja Rozwoju Miasta Krakowa, Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, KBF, ZZM,  Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Związek Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Prezydent Miasta Lublin, Teatr KTO w Krakowie

Wstęp wolny

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<