Zgoda z kulturą | Maranta: Piosenki o miłości (nie)szczęśliwej

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 czerwca 2024, 18:00

Oto on! Nadchodzi finał sezonu „Zgody z kulturą”, a wraz z nim niezwykły koncert duetu Maranta. Muzycy zapraszają na klimatyczny koncert pt. „Piosenki o miłości (nie)szczęśliwej” pełny znanych piosenek w autorskich akustycznych aranżacjach.

Na zróżnicowany repertuar składają się utwory stanowiące klasykę polskiej muzyki rozrywkowej twórców takich jak: Irena Santor, Andrzej Zaucha, Anna Jantar czy Agnieszka Osiecka. Nie zabraknie również piosenek współczesnych artystów.

MARANTA to duet łączący śpiew Anny Dudziak z gitarą barytonową Marcina Majcherka.

Minimalistyczna forma wykonania pozwoli w pełni skupić uwagę na przekazywanej treści, a jazzowy sznyt nada przedsięwzięciu wyjątkowości.

O artystach:

Marcin Majcherek – polski multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2022 roku wydał debiutancką płytę, na której zagościli m. in. Piotr Żaczek, Marcin Górny oraz Marta Wajdzik. Udziela się również jako basista w zespołach Blush!, Laina, zespole Natalii Sikory (zwyciężczyni 2. edycji The Voice of Poland), Kacpra Batora oraz Kamili Krawczyk, a oprócz tego działa jako muzyk sesyjny.

Anna Dudziak – absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej oraz magistra Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Brała udział w wielu koncertach o różnej tematyce jako wokalistka, koordynatorka czy trenerka wokalna. Śpiewała m.in. z Grażyną Łobaszewską. Prócz występów zajmuje się prowadzeniem zajęć z emisji głosu oraz pracą jako redaktorka w Radiu 1.7. Doświadczenie sceniczne nabywa od lat, a śpiewanie jest jej wielką pasją i stylem życia.

Czym jest „Zgoda z kulturą”?
„Zgoda z kulturą” jest cyklem wartościowych wydarzeń kulturalnych zainicjowanym i organizowanym przez Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jest on w pełni bezpłatną przestrzenią kulturalną dla mieszkańców Nowej Huty (i nie tylko), w której organizujemy wszelkiej maści wydarzenia: koncerty, wieczorki poezji i inne. Idea cyklu „Zgoda z kulturą” polega na w pełni dostępnej, bezpłatnej oraz jakościowej kulturze. Na każde z wydarzeń obowiązuje wstęp wolny, a dołączyć można nawet jako zwykły przechodzień, chociażby w połowie koncertu (tak też już bywało).

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<